Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Unii

Distri Company

Paxton

2N

OSEC

CSL

Nenova

Van Dusseldorp Training

Kidde Commercial

Seris

Network Optix

CDVI

IDIS

Alarm Meldnet

Regio Control Veldt

HD Security

Optex

Centurion

Synguard

SmartCell

Advancis

VAIBS

Add Secure

Genetec

SMC Alarmcentrale

Sequrix

VEB

Paraat

MOBOTIX

VBN

SmartSD

Secusoft

SOBA

Connect Security

Bydemes

VIGI

Multiwacht Security

Service Centrale Nederland

Brivo

LUGN

i-Pro

Alphatronics

Crown Security Services

Seagate

VGN Group

ADI

Ajax Systems

Aritech

Hanwha Vision Europe

Supraenet

Masset

Traka ASSA ABLOY

Eizo

ASIS

NIBHV

Paralax

G4S

MPL

ASSA ABLOY

OpenEye

Milestone

HID

Top Security

Trigion

Eagle Eye Networks

WBN Security

Bosch Security Systems

VVNL

Akuvox

VisionPlatform.ai

ARAS

Securitas

Uniview

Lobeco

Teletek

Fraudehelpdesk wordt ernstig beperkt door privacywaakhond

23 juli 2019
Redactie
13:58

De Fraudehelpdesk ontvangt dagelijks rond de honderdduizend e-mails die bezorgde burgers doorsturen op verdenking van phishing of andere vormen van cybercrime. Deze e-mails mogen van de Autoriteit Persoonsgegevens echter niet langer worden verwerkt. Het huiswerk zou niet op orde zijn.

De Fraudehelpdesk ontvangt op eigen verzoek zo’n honderdduizend e-mails met spooknota’s, hyperlinks naar gevaarlijke websites en aanbiedingen waarmee criminelen op de meest uiteenlopende manieren de ontvangers proberen te beduvelen. Omdat het hier gaat om verwerking van strafrechtelijke gegevens dient de Autoriteit Persoonsgegevens een vergunning te verstrekken en dat is nu geweigerd. Volgens een woordvoerder omdat de Fraudehelpdesk het ‘huiswerk’ niet op orde heeft. Zo moet aan strenge regels worden voldaan om bijvoorbeeld over gegevens van verdachten te beschikken.

Vervelend
Het is een vervelende kwestie, omdat de uiterst nuttige Fraudehelpdesk door deze kwestie behoorlijk onthand wordt. Mensen mogen nog steeds verdachte e-mailtjes en andere duistere communicatie doorsturen, maar onderzoek om verbanden te leggen en de verdachte te achterhalen is niet langer toegestaan. “Alles wat mogelijk te herleiden is naar een persoon, mogen we niet meer opslaan”, zegt woordvoerder Tanya Wijngaarden tegenover de NOS. Dat betekent dat ook nauwelijks nog hulp aan gedupeerden geboden kan worden. Ook wordt het veel moeilijker om tot zinvolle waarschuwingen te komen tegen bijvoorbeeld malafide beleggingsbedrijven.

Reden
Als reden voor het weigeren van de vergunning voert de Autoriteit Persoonsgegevens aan dat de Fraudehelpdesk niet voldoende duidelijk kon maken waarvoor en waarom de verzamelde persoonsgegevens verwerkt moesten worden. Er zou ook geen goed beeld zijn van wat voor informatie er nu eigenlijk precies verzameld werd. De Autoriteit Persoonsgegevens zegt de afgelopen drie jaar voortdurend meegedacht te hebben over verbeteringen, maar dat de Fraudehelpdesk daar niet genoeg mee heeft gedaan. Die gaat dan ook niet in beroep tegen het besluit. Eerst zullen de zaken op orde worden gebracht. Daarna zal een nieuwe vergunning worden aangevraagd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Suricat

VIGI

Seagate

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner