Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Milestone

VBN

SOBA

Aritech

Paxton

Eagle Eye Networks

NetworxConnect

Brivo

ADI

Masset

VEB

ASSA ABLOY

OSEC

CDVI

Advancis

Distri Company

Add Secure

MOBOTIX

Sequrix

Akuvox

Multiwacht

2N

CSL

Nenova

Oribi ID Solutions

Paralax

Kidde Commercial

Intrasec

Ajax Systems

SmartSD

ARAS

Bydemes

Alphatronics

Crown Security Services

Service Centrale Nederland

HD Security

VVNL

Optex

Unii

Securitas

Paraat

Lobeco

BHVcertificaat.online

SmartCell

Hikvision

Connect Security

Dero Security Products

VAIBS

G4S

Seris

Genetec

NIBHV

Traka ASSA ABLOY

EAL

Top Security

Synguard

Bosch Security Systems

VideoGuard

SMC Alarmcentrale

Eizo

VGN Group

Regio Control Veldt

Gold-IP

Seagate

HID

Alarm Meldnet

ASIS

Centurion

Avigilon Alta

Secusoft

Network Optix

Uniview

Trigion

i-Pro

IDIS

Hanwha Vision Europe

Fraudeurs bellen uit naam van Fraudehelpdesk

21 juni 2021
Redactie
10:17

Dat fraudeurs steeds brutaler worden, bewijst wel een aantal recente meldingen. Mensen werden nietsvermoedend gebeld door iemand die beweert voor de Fraudehelpdesk te worden. Vervolgens werd geprobeerd de slachtoffers geld afhandig te maken.

De Fraudehelpdesk kreeg meerdere meldingen binnen. De telefoontjes worden gepleegd op tijden dat de Fraudehelpdesk gesloten is, waardoor het niet mogelijk is om te checken of men werkelijk door deze organisatie is gebeld. De Fraudehelpdesk belt niet zomaar mensen op en geeft het dringende advies om direct de verbinding te verbreken, als iemand namens deze organisatie wil ‘helpen’ de banktegoeden te beschermen tegen criminelen.

Veilige rekening
De criminelen bellen met de waarschuwing dat men het banksaldo veilig moet stellen vanwege een digitale dreiging of fraude. De beller adviseert al het geld over te boeken naar een ‘veilige’ rekening. Soms wordt mensen ook naar de inloggegevens van hun bank gevraagd. Wie het niet vertrouwt wordt naar de website van de Fraudehelpdesk verwezen, waarop waarschuwingen staan tegen cybercriminelen. Ook wordt gewaarschuwd voor oplichters die zich voordoen als iemand van de bank en die dezelfde truc proberen uit te halen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

Suricat

SequriX

Seagate

Wordt een partner