Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MPL

Masset

Nenova

Eizo

Distri Company

SOBA

Add Secure

WBN Security

Van Dusseldorp Training

Hanwha Vision Europe

SmartSD

Traka ASSA ABLOY

HID

VVNL

Ajax Systems

NIBHV

Sequrix

Securitas

SMC Alarmcentrale

Alarm Meldnet

Paraat

Kidde Commercial

SmartCell

Trigion

CDVI

Multiwacht Security

Paxton

OpenEye

Milestone

Connect Security

Brivo

VAIBS

Akuvox

Gold-IP

Teletek

Aritech

ARAS

VEB

MOBOTIX

Bosch Security Systems

Genetec

Advancis

Synguard

LUGN

HD Security

Network Optix

Regio Control Veldt

Seris

Service Centrale Nederland

ADI

Paralax

Alphatronics

ASIS

Unii

VGN Group

Bydemes

2N

VIGI

Hikvision

Uniview

VisionPlatform.ai

Centurion

Lobeco

Secusoft

i-Pro

ASSA ABLOY

Optex

Top Security

Intrasec

CSL

OSEC

Crown Security Services

IDIS

Seagate

VBN

Eagle Eye Networks

G4S

G4S Alarmcentrale klaar voor de toekomst

29 november 2016
Redactie
09:28

De afgelopen acht maanden is er bij de alarmcentrale hard gewerkt aan de vervanging van het centrale platform. Dat is het hart van de centrale, waarin alle binnenkomende meldingen, telefoontjes en oplossingen met elkaar verbonden zijn.

Alle gegevens zijn uit het oude systeem gehaald en overgezet. Ook zijn alle aansluitingen met de klanten omgezet en getest. Een deel kon automatisch, maar een aanzienlijk deel is vanwege maatwerk handmatig opnieuw aangesloten. Uiteindelijk was het zover en kon het systeem over.
De eerste week draaide het oude systeem nog naast het nieuwe. Zo kon G4S controleren of er geen enkele melding of telefoontje gemist werd. Daarbij gaat het per maand om ongeveer 130.000 telefoontjes en per jaar om zo’n 1,5 miljoen meldingen. Toen dat prima bleek te lopen, mocht het oude systeem na jarenlange trouwe dienst met pensioen.

Toekomst
Het nieuwe systeem is ook beter voorbereid op de toekomst. Vroeger sloten klanten bijvoorbeeld hun benzinestations af in aanwezigheid van mobiele surveillanten. Tegenwoordig gebeurt dat steeds vaker op afstand met de alarmcentrale die meekijkt via de camera’s. Zo kun G4S nu veel beter inspringen op alle veranderingen in de markt en de techniek.
Niet alleen heeft de alarmcentrale nu een helemaal up-to-date systeem, ook voor klanten brengt het extra gebruiksgemak. Zo is er een nieuw klantenportaal waarin de klant op elk moment zelf kleine wijzigingen kan doen, bijvoorbeeld voor overwerk, vakantierooster, waarschuwingsadres en dergelijke.

App
Ook krijgen klanten toegang tot een app voor hun beveiliging. De klant ziet via de app hetzelfde als op zijn klantportaal op de pc. Daarnaast krijgt de klant ook direct een pushbericht wanneer er een (alarm)melding is. Hij kan dan meteen beoordelen of het terecht is, of een vergissing. Zo wordt onnodig uitrukken van beveiligers en hulpdiensten tegengegaan.
Een dag voor de livegang kreeg de alarmcentrale nog een audit van Borg/CCV op bezoek. Deze instantie beoordeelt jaarlijks of alle particuliere alarmcentrales wel voldoen aan alle wettelijke eisen op het gebied van veiligheid, protocollen, processen en dataveiligheid.
G4S slaagde weer met vlag en wimpel, wat extra bijzonder was omdat we middenin deze grote verandering zaten. Gelukkig weten we nu zeker dat het komend jaar weer helemaal goed gaat met onze verbindingen, noodstroom, de veiligheid van het pand en van onze ICT en gegevens.

Bekijk hier meer informatie over de G4S Alarmcentrale

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Distri Company

Boon Edam

SequriX

Seagate

Wordt een partner