Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Genetec

Teletek

Aritech

Van Dusseldorp Training

Paraat

WBN Security

Centurion

Bydemes

SMC Alarmcentrale

Unii

VVNL

Paxton

Paralax

VBN

Network Optix

Nenova

VIGI

VEB

Lobeco

Synguard

LUGN

Regio Control Veldt

IDIS

Sequrix

Service Centrale Nederland

HD Security

CSL

Optex

OSEC

Milestone

Eizo

Secusoft

SmartSD

Traka ASSA ABLOY

Multiwacht Security

Kidde Commercial

Hanwha Vision Europe

VisionPlatform.ai

Securitas

MPL

Seagate

Advancis

ASIS

ADI

i-Pro

MOBOTIX

SmartCell

ARAS

Add Secure

Crown Security Services

Alphatronics

Masset

Supraenet

G4S

Top Security

Bosch Security Systems

Seris

Uniview

VAIBS

Akuvox

VGN Group

CDVI

Distri Company

Ajax Systems

Trigion

2N

HID

Brivo

ASSA ABLOY

NIBHV

Eagle Eye Networks

Connect Security

SOBA

Alarm Meldnet

OpenEye

G4S voert scanners tegen zelfmoordterroristen in

9 oktober 2016
Redactie
13:15

G4S gaat beveiligers uitrusten met speciale scanners die dwars door kleding bomgordels en andere explosieven kunnen zien. Met deze door Digital Barriers ontwikkelde technologie wil men zelfmoordterroristen detecteren.

Beveiligers met de speciale scanners zullen op de eerste plaats in Groot-Brittannië ingezet worden bij grootschalige publieksevenementen, zoals concerten en sportwedstrijden. De technologie zal de veiligheid vergroten, maar ook de controle bespoedigen. De apparatuur, ThruVis genaamd, werkt op afstanden tot tien meter.
Het risico van aanslagen op zogenoemde ‘soft targets’ neemt hand over hand toe. Veelal gaat het om doelwitten waar hooguit particuliere beveiliging aanwezig is. G4S vindt het daarom belangrijk dat medewerkers in staat zijn zelfmoordterroristen in een zo vroeg mogelijk stadium te ontdekken.
De ThruVis wordt al enige tijd door overheidsdiensten gebruikt. Het is voor het eerst dat een particulier bedrijf er gebruik van gaat maken voor evenementenbeveiliging. De speciale scanners zijn geschikt voor detectie van metalen en plastic wapens, explosieven, vloeistoffen, drugs en geld en werkt met Terahertz-technologie. Ze detecteren ook dwars door kleding heen, maar het is volgens Digital Barriers niet zo dat beveiligers naakte lichamen van bezoekers zien.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Seagate

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Boon Edam

Wordt een partner