Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Traka ASSA ABLOY

Genetec

VAIBS

CDVI

Brivo

VEB

Service Centrale Nederland

ASSA ABLOY

MPL

Seris

2N

ADI

WBN Security

MOBOTIX

Paxton

Hanwha Vision Europe

Regio Control Veldt

Distri Company

Paraat

Unii

Kidde Commercial

Advancis

Trigion

Alarm Meldnet

Top Security

Nenova

i-Pro

ARAS

Supraenet

VIGI

Ajax Systems

HID

Akuvox

IDIS

Seagate

Lobeco

Connect Security

SMC Alarmcentrale

LUGN

Milestone

Paralax

Masset

OpenEye

VVNL

Uniview

Synguard

Eizo

Securitas

SOBA

Bosch Security Systems

Secusoft

SmartSD

ASIS

Bydemes

Crown Security Services

Multiwacht Security

OSEC

Centurion

Aritech

Van Dusseldorp Training

Eagle Eye Networks

Network Optix

Optex

Sequrix

Add Secure

VisionPlatform.ai

Teletek

SmartCell

NIBHV

Alphatronics

G4S

CSL

HD Security

VBN

Geen extra financiële steun voor beveiligingsbedrijven

25 augustus 2020
Redactie
07:55

Er komt geen extra financiële steun voor beveiligingsbedrijven die door de coronamaatregelen in de problemen zijn geraakt. Dat heeft het ministerie van Justitie & Veiligheid laten weten aan het bestuur van brancheorganisatie VBe NL, dat om een steunfonds van 75 miljoen euro had gevraagd.

In april had VBe NL om een steunfonds gevraagd ter hoogte van 75 miljoen (75 procent van de omzet). Dit omdat de steunmaatregelen van het kabinet niet passen in de breed-sectorale inrichting van de VBe NL-bedrijven. “Onze beveiligingsbedrijven zijn geen grootbedrijven maar over het algemeen kleinschalig van opzet”, aldus voorzitter Peter Hoes in de brief aan het kabinet. Vandaar het verzoek om een steunfonds.

Teleurgesteld
VBe NL is teleurgesteld over dit besluit van het kabinet. Directeur Leon Vincken: “Uit het onlangs gehouden onderzoek van ons CaoForum blijkt dat maar 36 procent van de beveiligers op zoek gaat naar een nieuwe baan in de beveiliging als zij worden ontslagen. Ze moeten ook wel, want een flink deel van de werknemers (40 procent) die geen werk meer heeft, komt al binnen een maand in de financiële problemen. De beslissing van het kabinet is dus een lastige boodschap voor al die betrokken werknemers die voorlopig geen vooruitzicht hebben om weer aan het werk te kunnen. Nog wranger is het voor beveiligingsbedrijven die alleen evenementen beveiligen. Die kunnen hun werknemers lastig blijven vasthouden zonder extra steun. Wij zijn dan ook erg teleurgesteld.”

Alliantie
Het ministerie adviseert aansluiting te zoeken voor financiële steun via de Alliantie van evenementenbouwers die lobbyt in Den Haag. VBe NL heeft zich dit voorjaar reeds aangesloten bij deze Alliantie. “Het lijkt er op dat er weinig steun los komt voor beveiliging in de nabije toekomst. Het evenementenveld is omvangrijk met vele partijen en belangen. Er is een omzet van circa 7 miljard op jaarbasis becijferd. Iedereen is zoekende. Maar één ding is zeker, zonder beveiliging geen evenement. Dus feitelijk staat de hele sector met lege handen. We hopen maar dat er nog, betere, opvolgende generieke steunmaatregelen in het vooruitzicht zijn”, aldus Leon Vincken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

Distri Company

Suricat

SequriX

VIGI

IQSIGHT

Wordt een partner