Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Gold-IP

VisionPlatform.ai

Securitas

VVNL

Seris

Centurion

Genetec

Aritech

ARAS

Ajax Systems

G4S

Traka ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

CDVI

ADI

Add Secure

Eizo

Kidde Commercial

HID

Hanwha Vision Europe

Crown Security Services

Bydemes

Distri Company

ASIS

Masset

MPL

Paraat

VGN Group

WBN Security

MOBOTIX

Alphatronics

Uniview

SmartCell

2N

SMC Alarmcentrale

HD Security

SOBA

Optex

Secusoft

SmartSD

LUGN

Advancis

Connect Security

Eagle Eye Networks

OSEC

NIBHV

Hikvision

VAIBS

OpenEye

i-Pro

Paxton

VEB

IDIS

Lobeco

Multiwacht Security

Bosch Security Systems

Alarm Meldnet

Nenova

Trigion

Brivo

Milestone

Network Optix

Van Dusseldorp Training

Unii

Service Centrale Nederland

Teletek

VBN

Sequrix

CSL

Akuvox

ASSA ABLOY

Seagate

Paralax

Top Security

VIGI

Synguard

Genetec voorspelt trends voor fysieke beveiligingsbranche

9 januari 2024
Redactie
11:29

IT- en fysieke beveiligingsteams worden steeds meer een geheel, het gebruik van hybride cloudoplossingen zal toenemen, het toegangsbeheer wordt gemoderniseerd en door meer data van IIoT-apparaten stijgt de vraag naar analytics. Dat zijn enkele voorspellingen van techreus Genetec.

In 2024 zullen steeds meer organisaties de samenwerking tussen IT en fysieke security teams optimaliseren. Het verbinden van beide waardevolle skills zal resulteren in effectievere risicobeperking en data-optimalisatie, zo voorspelt Genetec.
Managers van fysieke beveiligingsafdelingen zullen steeds vaker IT-expertise integreren. Tegelijkertijd verbreedt Security Operations (SecOps) haar taak om fysieke beveiligingsrisico’s aan te pakken, waarbij data van beide teams wordt gebruikt. IT zal ook steeds meer fysieke beveiliging binnen het eigen vakgebied brengen en toezicht houden op de vereisten van fysieke beveiliging. De behoefte aan geünificeerde cloud-oplossingen voor fysieke beveiliging zal toenemen naarmate de samenwerking tussen afdelingen toeneemt. Deze geïntegreerde en geconnecteerde aanpak zal teams helpen een volledig beeld te krijgen van systemen en veranderende bedreigingen, en hen tegelijkertijd in staat stellen data effectiever te gebruiken.

Modernisering toegangsbeheer
De modernisering van toegangsbeheer blijft een topprioriteit. Om de complexiteit van upgrades te verlagen, zullen veel organisaties overstappen op een hybride cloudmodel en cloud-ready oplossingen voor toegangsbeheer inzetten, zo verwacht Genetec. Dit zorgt voor voortdurende innovatie en cyberbeveiligingsupdates die de security versterken, van toegangsdeuren tot netwerken.
Er zal ook meer vraag komen naar open toegangsoplossingen. Bedrijven zijn op zoek naar meer flexibiliteit om de beste beschikbare technologieën toe te voegen en aan te sluiten. Dit varieert van gebouwbeheersystemen en beveiligingsoplossingen tot mobiele credentials.
Veel organisaties zullen ook een keerpunt bereiken in het beheer van afzonderlijke video- en toegangscontrolesystemen. In het streven naar meer efficiency zullen deze systemen geunificeerd worden. Dit vereenvoudigt systeemmonitoring en onderhoudstaken, wat leidt tot hogere output en kostenbesparingen in de gehele organisatie.

Stijgende adoptie van hybride cloud
Dit jaar zal de fysieke beveiligingsindustrie een grote toename zien van de adoptie van hybride cloud-oplossingen in middelgrote en grote organisaties. Uit recent onderzoek van Genetec onder meer dan 5.500 fysieke beveiligingsprofessionals blijkt, dat 44 procent van de organisaties al meer dan een kwart van hun fysieke beveiligingsimplementaties in een cloud of hybride cloudomgeving heeft draaien. 60 procent van de organisaties zegt de voorkeur te geven aan hybrid-cloud als langetermijnstrategie.
Naarmate het gebruik van de cloud stijgt, zal er groeiende interesse zijn in nieuwe plug-and-play, cloud-ready-toepassingen. Deze stroomlijnen niet alleen de toegang tot cloudservices, maar vergroten ook de rekenkracht van randapparatuur. Er zal ook meer aandacht komen voor cloud data-gebruik en de bijbehorende kosten aangezien organisaties steeds vaker devices gebruiken die in de cloud worden beheerd om zware data, zoals video, op te slaan.

Meer behoefte aan analytics
De markt ziet een toename in de beschikbaarheid van fysieke beveiligingsdevices en Industrial Internet of Things (IIoT)-sensoren. In allerlei sectoren maken organisaties gebruik van deze technologieën, niet alleen om de diversiteit van data in hun beveiligingsimplementaties te vergroten, maar ook om de silo’s tussen systemen te doorbreken en waardevolle informatie op te halen.
Organisaties die kiezen voor een API-centric, open architectuur en een uniforme aanpak zullen op termijn het meeste voordeel behalen. Ze kunnen meerdere databronnen combineren en analyseren om nieuwe strategieën te ontwikkelen en het rendement van alle technologische investeringen te maximaliseren.
Naarmate de hoeveelheid beschikbare data blijft toenemen, zullen veel organisaties ook op zoek gaan naar manieren om hun workflows te digitaliseren, te automatiseren en zo hun operators te ondersteunen. Als gevolg hiervan zal de vraag naar fysieke beveiligingsoplossingen met ingebouwde analyses, automatiseringstools en visuele dashboards toenemen.

Lees hier verder voor alle informatie over deze trends.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

SequriX

VIGI

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Distri Company

Wordt een partner