Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Trigion

HD Security

ARAS

Network Optix

WBN Security

Optex

G4S

OpenEye

Regio Control Veldt

SmartCell

Masset

Seagate

Connect Security

SMC Alarmcentrale

LUGN

VIGI

Hanwha Vision Europe

HID

2N

Secusoft

MPL

Service Centrale Nederland

SOBA

Hikvision

Milestone

Distri Company

Alphatronics

Securitas

Lobeco

VEB

CSL

Brivo

Paxton

Kidde Commercial

OSEC

Centurion

Bydemes

Intrasec

Seris

NIBHV

Ajax Systems

Alarm Meldnet

Traka ASSA ABLOY

Eizo

ASIS

Unii

VBN

VVNL

ADI

Synguard

Bosch Security Systems

Van Dusseldorp Training

VAIBS

CDVI

Crown Security Services

Top Security

MOBOTIX

Gold-IP

Paralax

Aritech

Sequrix

VGN Group

IDIS

ASSA ABLOY

Advancis

Eagle Eye Networks

Akuvox

Teletek

Add Secure

Nenova

Genetec

Uniview

Paraat

SmartSD

VisionPlatform.ai

Multiwacht Security

i-Pro

Gevangenen krijgen sleutel en telefoon van minister

4 februari 2020
Redactie
13:04

Om de werkdruk in gevangenissen terug te dringen en de agressie onder gedetineerden te verminderen, wil minister Sander Dekker van Rechtsbescherming dat gevangenen een sleutel en een telefoon krijgen. Aan de maatregel is een succesvol verlopen proef in de PI van Nieuwegein vooraf gegaan.

De minister benadrukt dat het om speciale telefoons gaat. Deze bieden de gedetineerden dezelfde mogelijkheden als de telefoons op de gangen, die voor algemeen gebruik zijn bedoeld. De inrichting bepaalt welke nummer gebeld mogen worden en wanneer en hoe lang gebeld mag worden. Alle gesprekken worden opgenomen en kunnen worden afgeluisterd. “Een beveiligde betaaltelefoon in de cel zorgt voor meer rust onder gedetineerden, omdat het incidenten zoals vechtpartijen op de afdeling voorkomt bij het gebruik van de gemeenschappelijke telefoon”, schrijft de minister in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens hem ontstaat vaak agressie als gevangenen naar hun mening te lang moeten wachten voordat zij aan de beurt zijn. Als dit voorkomen kan worden, neemt meteen ook de werkdruk voor het personeel af.

Sleutel
De sleutel is bedoeld om de cel af te sluiten bij afwezigheid. Nu kan dat meestal niet en ontstaat er grote onrust als persoonlijke eigendommen verdwijnen. Als het personeel de celdeur moet afsluiten, leidt dat weer tot extra werkdruk. “Het zelf kunnen afsluiten van de celdeur zorgt voor minder wantrouwen, beter gedrag van gedetineerden en een positievere sfeer op de afdeling”, aldus minister Dekker. Het verstrekken van sleutels kan volgens hem direct al gebeuren. De speciale telefoons worden in eerste instantie in tien penitentiaire inrichtingen verstrekt. Bij de andere inrichtingen vindt invoering plaats in combinatie met geplande verbouwingen. De maatregel is overigens niet bedoeld voor gedetineerden in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught en mensen die wegens terrorisme zijn opgesloten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

VIGI

Suricat

Seagate

Distri Company

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner