Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Distri Company

Synguard

Network Optix

Milestone

ASIS

Akuvox

SmartCell

SOBA

Alarm Meldnet

Dero Security Products

Ajax Systems

Connect Security

Unii

Trigion

Kidde Commercial

i-Pro

Securitas

VBN

Traka ASSA ABLOY

Aritech

Bydemes

Brivo

Sequrix

Regio Control Veldt

MOBOTIX

ADI

Service Centrale Nederland

Hikvision

Alphatronics

Secusoft

Paraat

Paxton

Multiwacht

Eizo

Add Secure

HD Security

VGN Group

Bosch Security Systems

2N

VAIBS

Seris

SmartSD

Oribi ID Solutions

SMC Alarmcentrale

CDVI

Lobeco

Uniview

Masset

VideoGuard

ASSA ABLOY

VVNL

VEB

Crown Security Services

Optex

BHVcertificaat.online

Intrasec

NIBHV

Centurion

Eagle Eye Networks

NetworxConnect

OSEC

ARAS

Gold-IP

Genetec

Hanwha Vision Europe

Nenova

Top Security

EAL

Advancis

IDIS

Avigilon Alta

HID

CSL

Seagate

G4S

Harddisk met medische gegevens op rommelmarkt

18 februari 2025
Redactie
06:18

Een man uit Breda heeft bij toeval harde schijven met vertrouwelijke medische gegevens van honderden Nederlanders gevonden. De schijven, gekocht op een rommelmarkt in België, bevatten onder meer geboortedata, huisarts- en apotheekgegevens, medicatievoorschriften en burgerservicenummers.

Robert Polet (62) kocht vijf harde schijven voor vijf euro per stuk bij een rommelmarkt bij vliegveld Weelde. Thuis ontdekte hij dat de schijven vol stonden met medische data uit de periode 2011-2019. Een ‘deep scan’ onthulde zelfs gewiste bestanden. Geschrokken door de omvang van het datalek, keerde Polet terug om de resterende tien schijven te kopen.
De gevonden data lijken afkomstig van een inmiddels verdwenen softwarebedrijf uit Breda, dat actief was in de zorgsector. De getroffen zorgorganisatie in Utrecht bevestigde dat de gegevens uit hun systeem afkomstig waren. Adressen in de bestanden wijzen op patiënten uit Utrecht, Houten en Delft. Polet heeft echter pas twee schijven volledig onderzocht en verwacht nog veel meer informatie aan te treffen.

Hoe kwamen de schijven op de rommelmarkt?
Volgens dataspecialist Stefan Kasbergen worden harde schijven officieel gewist en vernietigd. In de praktijk kiezen bedrijven echter vaak voor verkoop aan ‘refurbishers’ om kosten te besparen. Kasbergen vermoedt dat de schijven via een faillissementsverkoop op de markt zijn beland.
Polet heeft diverse zorginstellingen en de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) geïnformeerd over het lek. De AP wil nog niet reageren, tenzij een officiële melding is gedaan. Polet benadrukt de ernst van de situatie: “Dit had nooit mogen gebeuren.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Seagate

SequriX

Boon Edam

Distri Company

Suricat

Videoguard

Wordt een partner