Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Securitas

G4S

LUGN

SMC Alarmcentrale

Trigion

Masset

Connect Security

Brivo

Alphatronics

Seris

ADI

Genetec

EAL

Dero Security Products

Intrasec

Bosch Security Systems

Nenova

VVNL

ASIS

Add Secure

OSEC

ARAS

Optex

HID

Oribi ID Solutions

CDVI

Lobeco

Multiwacht

Service Centrale Nederland

IDIS

Seagate

VGN Group

HD Security

MPL

VBN

Aritech

Paralax

Distri Company

Paxton

VideoGuard

Sequrix

SmartSD

Paraat

Synguard

ASSA ABLOY

CSL

Network Optix

Eizo

Kidde Commercial

Hikvision

BHVcertificaat.online

SmartCell

SOBA

Akuvox

Regio Control Veldt

Bydemes

Gold-IP

Centurion

Milestone

VEB

Hanwha Vision Europe

Secusoft

Top Security

MOBOTIX

i-Pro

Ajax Systems

Eagle Eye Networks

VAIBS

Alarm Meldnet

NIBHV

Crown Security Services

2N

Teletek

Traka ASSA ABLOY

VisionPlatform.ai

Uniview

Advancis

Unii

Harmonisatie brandbeveiliging niet volledig sluitende deuren

8 mei 2023
Redactie
06:32

Voor de inspectie van brandbeveiligingssystemen heeft het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid harmonisatieafspraak 2023-02 over deurvastzetinrichtingen gepubliceerd. Deze afspraak maakt duidelijker waar deuren met deurvastzetinrichting aan moeten voldoen.

De harmonisatieafspraak draagt er aan bij dat verschillende inspectie-instellingen vergelijkbaar werken en tot dezelfde oordelen komen. Dankzij de afspraak hoeft niet direct het hele brandmeldsysteem afgekeurd te worden als in een groot pand één of enkele deuren niet goed sluiten. De eerste voorwaarde daarbij is dat er in het gebouw geen blussysteem of rookbeheersingssysteem aanwezig is. Die hebben namelijk geheel gesloten deuren nodig om goed te kunnen functioneren. De tweede voorwaarde is dat de eigenaar of gebruiker van het pand kan aantonen dat reparatie- of onderhoudswerk bij betreffende deuren daadwerkelijk uitgevoerd gaan worden.

Bijdragen aan veiligheid
De harmonisatieafspraak is opgesteld in overleg met gebouwgebruikers. Met deze harmonisatieafspraak richt het CCV zich op de kern van inspectie: bijdragen aan de veiligheid door te bepalen of de geïnspecteerde systemen in geval van brand hun beveiligingsdoelen al dan niet kunnen halen. Paul van Aken, senior beleidsadviseur bij ActiZ en namens de Brancheorganisaties Zorg (BoZ) lid Commissie van Belanghebbenden Brandveiligheid van het CCV: “De harmonisatieafspraak doet recht aan zorgorganisaties die met adequaat onderhoud de brandveiligheid van hun gebouwen op orde houden.”

Bron: het CCV.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Videoguard

Suricat

Seagate

Wordt een partner