Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Hikvision

VGN Group

Top Security

LUGN

Genetec

Kidde Commercial

IDIS

Bydemes

Distri Company

Nenova

Securitas

Multiwacht

Centurion

ADI

SMC Alarmcentrale

SmartSD

Lobeco

VEB

ASIS

Dero Security Products

ASSA ABLOY

Akuvox

NIBHV

Optex

Paraat

Crown Security Services

Hanwha Vision Europe

BHVcertificaat.online

Teletek

SmartCell

Ajax Systems

Oribi ID Solutions

HD Security

VisionPlatform.ai

Intrasec

Milestone

Aritech

Connect Security

2N

Paxton

Eizo

VVNL

Network Optix

VBN

Seagate

ARAS

SOBA

MOBOTIX

Brivo

HID

CDVI

Synguard

Paralax

Masset

Eagle Eye Networks

Seris

MPL

Service Centrale Nederland

Secusoft

OSEC

Regio Control Veldt

Uniview

Advancis

Unii

Sequrix

VAIBS

Gold-IP

CSL

G4S

Add Secure

Alphatronics

Bosch Security Systems

VideoGuard

Alarm Meldnet

Trigion

EAL

Traka ASSA ABLOY

i-Pro

HD Group is voorbeeld van duurzaam ondernemen

2 juni 2022
Redactie
05:30

Met het vervangen van de verlichting door energiezuinige LED-verlichting, heeft beveiligingsbedrijf HD Group een uitgebreid traject van verduurzaming afgerond. Het bedrijfspand in Amersfoort voldoet nu aan de laatste eisen in het kader van de klimaatdoelstellingen.

Er is in het pand geen gasaansluiting. Alles draait op elektriciteit, zoals inductiekookplaten en elektrische verkoeling en verwarming. Algemeen directeur Hasan Dagdeviren vertelt over de redenen van het beleid: “We zijn ons als organisatie bewust van de urgentie van klimaatdoelstellingen en het belang van het terugdringen van onze impact op ons leefmilieu. Ook onder onze medewerkers leeft dit bewustzijn en zij dragen dit tijdens de uitvoering van hun taak actief uit. Milieu- en klimaatbewustzijn is onderdeel van onze bedrijfsvoering en van invloed op de keuzes die we nu en in de toekomst maken.”

Veel maatregelen
Het bedrijfspand heeft energielabel A, maakt alleen gebruik van groene energie (windenergie van Eneco, is energiezuinig dankzij goede isolatie en heeft uitsluitend LED-verlichting. Verder wordt al het afval gescheiden. Ook gaat het bedrijf verspilling van water en energie actief tegen. HD Group heeft nog wel benzineauto’s, maar dat zijn zuinige modellen. Na afloop van de leasetermijn worden ze vervangen door elektrische auto’s. Zelfs de koffie is duurzaam en UTZ-gecertificeerd, net als de thee. De theezakjes zijn niet gebleekt en dus ook beter voor het milieu. Verder wordt werkkleding alleen betrokken van leveranciers van bedrijfskleding die in het bezit zijn van officieel erkende eco-labels. Voorbeelden van deze (eco-)labels die de kledingleveranciers in het bezit hebben, zijn European Clothing Action Plan (ECAP), Better Cotton Initiative (BCI), BSCI, Dutch Awearness, Global Organic Textile Standard, Fair Wear, OEKO – TEX en Fairtrade Cotton Program.

Duurzame ontwikkelingsdoelen
“Hiernaast werken sommige van onze leveranciers met de zeventien Duurzame Ontwikkelingsdoelen op verschillende niveaus. Met de productie van werkkleding wordt hier onder andere bijdragen aan het uitbannen van armoede en honger, zorgen voor gezondheidszorg en onderwijs, en creëren van fatsoenlijke banen.
Wij selecteren onze leveranciers op hun kwalitatief hoogwaardige kleding, dat langer mee gaat en dus beter voor het milieu”, aldus Dagdeviren. “In het kader van MVO doneren wij ook nog maandelijks aan Amref Flying Doctors, een organisatie die werkt aan een sterk en gezond Afrika en een blijvende verbetering van gezondheid van mensen in Afrika. Ook doneren wij elke maand aan Stichting Hartekind, die levensbelangrijk onderzoek financiert, evenementen en initiatieven voor dit doel organiseert en voorlichting aan ouders geeft. En wij sponsoren evenementen zoals Hoogland Dweilland en motiveren onze medewerkers om zo veel mogelijk te reizen met het openbaar vervoer.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Suricat

Videoguard

Boon Edam

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Wordt een partner