High impact crimes in Noord-Nederland daalt fors
Het aantal delicten vallende onder de zogenaamde High Impact Crime daalde in Noord-Nederland in 2014 fors met 11,6% ten opzichte van 2013.
Volgens de politie daalde in vergelijking met 2013 het aantal overvallen in 2014 met 42,4 procent en het aantal straatroven met 16,5 procent. In de eerste helft van 2014 steeg het aantal woninginbraken licht. Maar vanaf de zomer daalde het aantal woninginbraken met 19, 1 procent.
Volgens de veiligheidsdienst heeft deze forse daling van high impact crimes vooral te maken met de grote inzet en samenwerking van de politie en haar partners. Maar de goede resultaten zijn geen reden om achterover te leunen, zegt de politie. Een stevigere regierol van de gemeenten, betrokkenheid en samenwerking met partners, preventie en repressie, het vergroten van burgerparticipatie en heterdaadkracht zijn belangrijke sleutels tot succes.
Ook liep het totaal aantal misdaden in Noord-Nederland terug. Zo nam in 2014 ten opzichte van 2013 het totaal aantal misdrijven in Noord-Nederland met 7,3 procent af tot 77.687. Deze daling is ongeveer gelijk aan de landelijke daling van 7,1 procent.