IKEA en Boon Edam tekenen overeenkomst
Recent hebben IKEA en Boon Edam een raamovereenkomst getekend, waarmee Boon Edam de wereldwijde leverancier van draaideuren voor alle IKEA winkels en winkelcentra wordt.

Door de jarenlange samenwerking tussen IKEA en Boon Edam zijn reeds een groot aantal IKEA vestigingen voorzien van automatische draaideuren. IKEA heeft voor de komende jaren een uitgebreid plan opgesteld dat voorziet in het verbouwen, verplaatsen en openen van een aanzienlijk aantal nieuwe winkels en distributiecentra. IKEA heeft een sterke focus op energie-efficiency en –besparing en dit is, tezamen met de wereldwijde dekking van Boon Edam bedrijven, de voornaamste reden voor IKEA om voor Boon Edam te kiezen en draaideuren te gebruiken in de hoofdentree van de winkels. Door het “altijd-open-en-toch-altijd-gesloten-principe” zorgen draaideuren voor energiebesparing en verlaging van de energierekening, omdat ze energieverlies beperken en tocht voorkomen.
IKEA heeft momenteel wereldwijd 267 winkels, die jaarlijks 590 miljoen bezoekers verwelkomen. Omdat de vestigingen van IKEA dagelijks te maken hebben met bezoekers die veelal met grote pakketten de winkels verlaten, levert Boon Edam automatische draaideuren van het type Tournex en Duotour. De Nederlandse IKEA vestiging in Delft beschikt over een automatische Tournex draaideur met een diameter van 7.4meter. Dit is momenteel de grootste verkrijgbare draaideur ter wereld.









































































































