Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Network Optix

Paralax

Centurion

SmartSD

Service Centrale Nederland

Hanwha Vision Europe

Genetec

Milestone

Alphatronics

Paraat

VBN

Alarm Meldnet

Securitas

VGN Group

SMC Alarmcentrale

IDIS

Secusoft

Eizo

Unii

Seagate

LUGN

ASSA ABLOY

Bydemes

SmartCell

Advancis

MPL

VIGI

Sequrix

OSEC

Lobeco

Bosch Security Systems

VAIBS

Nenova

Top Security

Teletek

VVNL

ARAS

Ajax Systems

Brivo

HID

Akuvox

SOBA

VisionPlatform.ai

Traka ASSA ABLOY

Distri Company

Eagle Eye Networks

ADI

VEB

Masset

HD Security

CDVI

Uniview

NIBHV

Add Secure

Paxton

2N

Optex

Synguard

Connect Security

OpenEye

Crown Security Services

Supraenet

Kidde Commercial

Multiwacht Security

Aritech

i-Pro

CSL

Trigion

G4S

Van Dusseldorp Training

Seris

Regio Control Veldt

ASIS

WBN Security

MOBOTIX

Inkoopvereniging GFT speelt in op grondstoffenschaarste

7 juni 2022
Redactie
12:37

Het wereldwijde grondstoffentekort treft ook de beveiligingsbranche. Producten worden schaarser en duurder. Inkoopvereniging GFT speelt hierop in om het leed van installateurs en andere leveranciers zoveel mogelijk te verzachten. Dit gebeurt onder andere met contractuele prijsafspraken met ruim 100 fabrikanten.

GFT staat als inkoopvereniging van gespecialiseerde handelaars en installateurs van informatie-, communicatie- en veiligheidstechnologie voortdurend in contact met de belangrijkste leveranciers van de sector. Op beveiligingsgebied zijn dat onder andere Abus, EffEff, Esser, Geutebrück, Hertek, Honeywell, Notifier, Siedle en TKH. “Vele fabrikanten en distributeurs hebben reeds onze aandacht gevestigd op de grondstoffensituatie en de gevolgen daarvan voor de kostenstructuur”, zegt Harmen W. Teesselink, COO / managing director van GFT Nederland. “Die ontwikkelingen worden gedeeltelijk doorberekend in de prijsaanpassingen van het
lopende jaar. Helaas is het nog niet mogelijk om te zeggen hoe hoog deze zullen zijn en in welke vorm dit zal gebeuren.”

Beslissend voordeel
Duidelijk is dat de grondstoffensituatie gevolgen zal hebben voor alle soorten hardware, aangezien er een tekort is aan metaal, halfgeleiders en plastic voor producten. Ook de logistieke kosten zullen stijgen. Aangezien dit alle marktdeelnemers aangaat, valt te verwachten dat de hogere prijs in de projectsector zal worden doorberekend. Teesselink: “Wie er in deze situatie in slaagt om op lange termijn te plannen, dat wil zeggen: wie vroeg de juiste producten weet te bestellen om toch van het huidige prijsniveau te kunnen profiteren, zal een beslissend voordeel kunnen behalen ten opzichte van zijn concurrenten.”

Prijsbuffer tot drie maanden
Al inkoopvereniging ondersteunt GFT haar leden door hen snel op de hoogte te brengen van geplande prijswijzigingen. Voorts heeft de organisatie met leveranciers individuele kaderovereenkomsten gesloten, waarin prijsafspraken zijn opgenomen en die een buffer van maximaal drie maanden toestaan tussen de aankondiging en de toepassing van de nieuwe prijzen. “Dit geeft onze leden de nodige voorwaarden om hun projectoffertes tijdig aan te passen en te vermijden dat zij door onverwachte kostendruk in een financieel knelpunt terechtkomen”, vervolgt Teesselink. “Bovendien dragen
wij bij aan een betere beschikbaarheid van goederen door voor de belangrijkste productcategorieën twee of meer distributeurs op
te nemen. Op die manier kan, indien nodig, het voorraadpeil snel bij verschillende bronnen worden gecontroleerd en besteld.”

GFT biedt haar leden een online platform met circa 3,5 miljoen artikelen met dynamische pricing, heeft afspraken met meer dan 100 leveranciers, een interessante bonusregeling en een verlengde betalingstermijn. Voor grotere projecten is er een kredietlimiet. Nog een voordeel is dat GFT toegang biedt tot diensten die voor een enkel lid niet haalbaar zijn. De inkoopvereniging geeft advies en service, biedt speciale verzekeringsdiensten aan voor ITC & veiligheidstechniek en heeft de mogelijkheid van white labeling diensten. Er zijn contractueel vastgelegde prijsgaranties van GFT met leveranciers en er kan worden gewerkt met software-oplossingen (Enterprise Resource Planning) voor het beheer van handelsgoederen voor de leden (bijv. Es2000).

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Distri Company

Boon Edam

SequriX

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Seagate

Wordt een partner