Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Regio Control Veldt

Zevix

2N

CDVI

NIBHV

Add Secure

SMC Alarmcentrale

i-Pro

Nenova

ASIS

Service Centrale Nederland

MPL

LUGN

Securitas

Axis Communications

VAIBS

Eagle Eye Networks

SOBA

Optex

ASSA ABLOY

OpenEye

Genetec

Alarm Meldnet

Trigion

Kidde Commercial

MOBOTIX

VisionPlatform.ai

Aritech

SmartSD

VIGI

ARAS

CSL

Seris

VEB

Eizo

Bydemes

VBN

Paxton

Ajax Systems

Sequrix

Milestone

SmartCell

Seagate

Traka ASSA ABLOY

Supraenet

Top Security

G4S

Connect Security

Brivo

HD Security

HID

Lobeco

Alphatronics

Uniview

Teletek

Hanwha Vision Europe

OSEC

ADI

Alarm.com

Van Dusseldorp Training

Paraat

Advancis

WBN Security

VVNL

IQSIGHT

Unii

Masset

Network Optix

Secusoft

IDIS

Akuvox

Multiwacht Security

Crown Security Services

Synguard

Paralax

Centurion

Distri Company

Jaarbeeld ransomware 2025

27 februari 2026
Redactie
15:53

In 2025 is in Nederland van 65 ransomware incidenten aangifte gedaan bij de politie. Bij 40 incidenten schoten incident-response bedrijven te hulp. Toegang wordt meestal verkregen door misbruik van kwetsbaarheden en accountovernames. Dat blijkt uit het deze week verschenen Jaarbeeld ransomware 2025, een resultaat van de samenwerking binnen Project Melissa.

In dit samenwerkingsverband bundelt de politie de krachten met publieke en private partners, om ransomware-aanvallen effectiever te bestrijden. Het Jaarbeeld biedt waardevolle inzichten die helpen om nieuwe trends en dreigingen beter te begrijpen. Hoe meer actuele en gezamenlijke informatie we hebben, hoe beter de politie in staat is om ransomware aan te pakken en te voorkomen.

Minder incidenten maar niet minder ontwrichtend

Het Jaarbeeld laat zien dat het aantal ransomware-incidenten minder is dan vorig jaar, maar dat betekent niet dat de dreiging minder ontwrichtend is, vertelt Matthijs Jaspers van Team High Tech Crime: “Integendeel: de actualiteit laat zien dat de impact per incident vaak groter is en steeds vaker gevoelige en cruciale sectoren raakt. Ransomware is daarmee nadrukkelijk een maatschappelijk probleem. Juist daarom is intensieve samenwerking tussen publieke en private partijen en met internationale partners essentieel. Hoe completer ons beeld is, hoe sterker we staan in de strijd tegen cybercriminelen.”

Project Melissa

Ransomware vormt een ernstige bedreiging voor onze samenleving: van verlamde bedrijven en ziekenhuizen die geen zorg meer kunnen leveren, tot gestolen persoonsgegevens die voor andere criminele doeleinden kunnen worden gebruikt. Daarom is samenwerking van cruciaal belang. De politie werkt in Project Melissa intensief samen met het Openbaar Ministerie, NCSC, Cyberveilig Nederland en verschillende cybersecuritybedrijven. Elke aangifte en elk gedeeld inzicht draagt bij aan een steeds completer beeld van de dreigingen, waardoor de politie effectiever kan optreden tegen cybercriminelen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam
Seagate

Distri Company

Suricat

SequriX

VIGI

Wordt een partner