Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Bydemes

SMC Alarmcentrale

Genetec

IDIS

Service Centrale Nederland

Avigilon Alta

Akuvox

G4S

SOBA

Intrasec

ASIS

Eizo

Alarm Meldnet

Bosch Security Systems

CSL

Oribi ID Solutions

Aritech

VEB

Add Secure

Top Security

Dero Security Products

Nenova

ARAS

Optex

Distri Company

VBN

CDVI

Masset

ADI

MOBOTIX

Regio Control Veldt

2N

NetworxConnect

OSEC

Hikvision

Securitas

Secusoft

Paraat

Connect Security

i-Pro

Hanwha Vision Europe

Gold-IP

Centurion

NIBHV

Lobeco

HID

VideoGuard

EAL

SmartCell

Crown Security Services

HD Security

Traka ASSA ABLOY

Alphatronics

Kiwa

SmartSD

Multiwacht

Eagle Eye Networks

Uniview

BHVcertificaat.online

VAIBS

Kidde Commercial

Network Optix

Seagate

VVNL

ASSA ABLOY

Milestone

PG Security Systems

Seris

Paxton

Sequrix

Advancis

Unii

Brivo

Trigion

Ajax Systems

Kerstvakantie favoriet bij inbrekers: bijna 65% meer inbraken

16 december 2024
Redactie
14:03

Korte dagen, guur weer en veel mensen die op pad zijn: de kerstvakantie is hét moment in het jaar waarop inbrekers toeslaan. Tijdens de decembervakantie ligt het aantal inbraken 64,5% hoger dan normaal. Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van een ingediend Woo-verzoek bij de Politie. Vooral in Utrecht, Flevoland en Limburg slaan inbrekers rondom de feestdagen veel vaker hun slag. In de provincie Utrecht is het risico op inbraak zelfs bijna twee keer zo hoog als normaal.

“Ga je tijdens de decembervakantie op stap? Zorg er dan voor dat je huis inbraakproof is. De afgelopen vier jaar werd er namelijk gemiddeld 64,5% vaker ingebroken dan op een dag die niet in de vakantie valt”, aldus Michel Ypma, expert woonverzekeringen bij Independer. “Met goede verlichting en stevige sloten kun je je woning een stuk minder aantrekkelijk maken voor dieven.”

Inbrekers slaan vooral hier vaker hun slag
Tijdens de kerstvakantie neemt het aantal inbraken in heel Nederland toe, al zijn er wel grote regionale verschillen. Zo gaat het in de provincie Utrecht zelfs om een stijging van maar liefst 87,5%. Ook in Flevoland (+83%) en Limburg (+71,9%) is er veel meer kans op een inbraak. In Groningen is de stijging het kleinst, maar zelfs daar is er een toename van 12,1%.
Op lokaal niveau zijn de uitschieters nog groter. Zo gaat het in het Zuid-Hollandse Voorschoten zelfs om een ruime verdriedubbeling van het aantal inbraakincidenten rondom de feestdagen. De top 10* gemeenten met het sterkst stijgende aantal inbraken in de kerstvakantie:

  1. Voorschoten (Zuid-Holland): 222,9% meer kans op een inbraak
  2. Oisterwijk (Noord-Brabant): 221,5% meer kans op een inbraak
  3. Gilze en Rijen (Noord-Brabant): 216,7% meer kans op een inbraak
  4. Huizen (Noord-Holland): 206,7% meer kans op een inbraak
  5. Noordoostpolder (Flevoland): 200,2% meer kans op een inbraak
  6. Woerden (Utrecht): 197,9% meer kans op een inbraak
  7. Bloemendaal (Noord-Holland): 190,4% meer kans op een inbraak
  8. Waalwijk (Noord-Brabant): 186,4% meer kans op een inbraak
  9. Venray (Limburg) 181,3% meer kans op een inbraak
  10. Barendrecht (Zuid-Holland): 171,2% meer kans op een inbraak

*In deze top 10 zijn enkel gemeenten meegenomen met twee of meer inbraken per week in de kerstvakantie

Decemberdagen met de meeste kans op inbraak
Inbrekers slaan traditiegetrouw het liefst hun slag op nieuwjaarsdag. Sinds 2020 wordt er op 1 januari gemiddeld meer dan twee keer zoveel ingebroken als op een gewone dag buiten de vakantieperiode. (+114,8%). Ook op Tweede (+109,1%) en Eerste Kerstdag (+77,4%) is er veel meer kans op een inbraak, evenals op kerstavond (+61,9%) en oudejaarsdag (+46,5%).
Let wel op. Inboedelverzekeraars kunnen extra eisen stellen aan de beveiliging van het huis wanneer er dure spullen in een woning staan. “Het gaat daarbij om onder andere laptops, televisies, maar ook kunst, antiek en muziekinstrumenten. Verzekeraars gebruiken hier de term ‘attractieve zaken’ voor. Het gaat om spullen die een dief makkelijk onder de arm kan meenemen en die simpel door te verkopen zijn. Voor elke vijftigduizend euro in de totale waarde van dit soort spullen stelt een verzekeraar strengere eisen. Ligt de waarde boven de anderhalve ton, dan valt een woning volgens de verzekeraars in de hoogste risicoklasse”, aldus Independer expert woonverzekeringen Michel Ypma.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Seagate

Suricat

Videoguard

Wordt een partner