Kleb behoedt mensen voor open kruipluik
13 februari 2010
Redactie
11:16
Vaak wordt een openstaand kruipluik opgemerkt, maar regelmatig gaat het ook mis met alle gevolgen van dien. De Kleb is een dynamische beveiliging voor een kruipluiksparing van 60 bij 80 centimeter bij nieuw en verbouwwerkzaamheden.
De Kleb (kruip luik extra beveiligd) kan eenvoudig over het kruipgat worden geplaatst. Bij de standaard uitvoering worden vervolgens twee panelen opgeklapt die zijn voorzien van detectoren. Bewegingen worden gedetecteerd en stellen alarmering middels geluid en lichtsignalen in werking. |
|
|
De bedenker van de Kleb, Wim Oldewening uit Coevorden, ondervond in de praktijk de ernstige gevolgen van een openstaand kruipluik. Als installateur betrad hij 25 jaar geleden met apparatuur in de handen achterwaarts een woning en kwam zwaar ten val in het kruipgat. Via het Innovatief Actieprogramma Drenthe kreeg Oldewening een subsidie van 25.000 euro. Inmiddels heeft hij tien prototypen geproduceerd om de markt af te tasten en eerdaags gaan de eerste vijftig Kleb’s van de band rollen.
Link: www.woctrading.com