Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

CSL

VAIBS

Secusoft

Alphatronics

Multiwacht Security

MPL

Uniview

Eizo

Hanwha Vision Europe

Top Security

Ajax Systems

Service Centrale Nederland

SMC Alarmcentrale

Aritech

ARAS

Paxton

NIBHV

Synguard

Seris

Brivo

Trigion

ASSA ABLOY

LUGN

Masset

Network Optix

Sequrix

Van Dusseldorp Training

Milestone

Seagate

VEB

HID

HD Security

Supraenet

VIGI

Advancis

CDVI

Genetec

Akuvox

Crown Security Services

Bosch Security Systems

WBN Security

VBN

OpenEye

SmartCell

Paraat

Centurion

VVNL

Connect Security

Teletek

Unii

2N

SmartSD

ASIS

Traka ASSA ABLOY

Eagle Eye Networks

ADI

Securitas

VisionPlatform.ai

G4S

Bydemes

Kidde Commercial

Paralax

IDIS

Alarm Meldnet

Lobeco

Distri Company

Regio Control Veldt

OSEC

Add Secure

i-Pro

Optex

MOBOTIX

Nenova

SOBA

KPN investeert in start-up met ‘slim’ alarmsysteem

31 juli 2019
Redactie
12:05

KPN Ventures, de investeringstak van KPN, steekt geld in Minut. Deze Zweedse startup ontwikkelt Point. Dat is een ‘slim’ alarmsysteem dat onder meer werkt met Google Home en Alexa. Samen met andere investeerders is inmiddels 10 miljoen dollar overgemaakt naar het Zweedse bedrijf.

Minut is volgens KPN het eerste smart alarm dat een huis veilig houdt met een enkel apparaat. Het bedrijf heeft al 10.000 keer een Point verkocht aan klanten in meer dan zestig landen. Minut heeft dertig medewerkers. Onlangs werd een kantoor in Londen geopend. Het extra kapitaal wordt gebruikt om de groei te versterken en het productaanbod uit te breiden.

App
Met Minut kan een huis op eenvoudige wijze worden beveiligd. Installatie is snel gedaan omdat er niet geboord hoeft te worden. Kabels zijn ook niet nodig. Bediening van het systeem gaat via een app, eventueel in combinatie met spraakassistenten. Minut houdt via sensoren de omgeving in de gaten en stuurt een waarschuwing als er sprake is van verdacht geluid of ongebruikelijke bewegingen. Dankzij machine learning wordt de herkenning van gebeurtenissen steeds beter.

Alternatief
Het slimme alarm is een alternatief voor wifi-camera’s. Volgens Minut vertrouwen veel consumenten dergelijke camera’s niet omdat de beelden in de cloud worden opgeslagen. De Point registreert alleen beweging, geluid en temperatuursveranderingen. Voor grotere woningen zijn overigens meer apparaten nodig. Ze kosten 149 euro per stuk, maar zijn voordeliger in grotere aantallen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Seagate

Boon Edam

VIGI

Suricat

Distri Company

Wordt een partner