Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Van Dusseldorp Training

SmartSD

Add Secure

Teletek

NIBHV

LUGN

Genetec

Akuvox

WBN Security

Aritech

Sequrix

HD Security

OSEC

IQSIGHT

VAIBS

Lobeco

VEB

OpenEye

ADI

Crown Security Services

Supraenet

Traka ASSA ABLOY

HID

Nenova

Bydemes

Brivo

i-Pro

SOBA

Masset

Uniview

Network Optix

Seagate

Eagle Eye Networks

MOBOTIX

Ajax Systems

Advancis

ASIS

IDIS

Alarm Meldnet

Centurion

ARAS

CSL

Optex

MPL

Zevix

Seris

Unii

Securitas

ASSA ABLOY

VBN

Kidde Commercial

SMC Alarmcentrale

VisionPlatform.ai

G4S

CDVI

Paralax

VIGI

Paraat

Multiwacht Security

Paxton

2N

Secusoft

Hanwha Vision Europe

Milestone

Synguard

SmartCell

Regio Control Veldt

Service Centrale Nederland

Eizo

VVNL

Distri Company

Alphatronics

Connect Security

Trigion

Top Security

Leger inzetten om zware criminelen aan te houden

30 juni 2011
Redactie
11:40

De overval op het geldtransportbedrijf van Brink’s, waarbij mitrailleurs werden gebruikt en de daders uiteindelijk wisten te ontkomen, laat zien dat het tijd is de krijgsmacht in te zetten. Dat zegt Edwart Lugthart van de militairenbond AFMP/FNV.

Leger voertuigHet leger of de Koninklijke Marechaussee zou moeten worden ingezet bij de aanhouding van zware criminelen. “Dit is geweld in de hoogste orde van de geweldsspiraal en daar zijn wij beter voor toegerust”, stelt hij in de Telegraaf. Lugthart denkt in eerste instantie aan de Koninklijke Marechaussee, maar houdt de optie open ook zwaardere onderdelen van het leger in te zetten. “Overigens moeten we niet standaard met tanks door de straten denderen.”

De Nederlandse Politiebond concludeert dat de reguliere politieman niet is uitgerust om tegen dit soort misdaad op te treden en vindt dat erg zorgwekkend. Gewone politiesurveillanten blijken met laaggeklassificieerd kogelwerend vest en handvuurwapens niet tegen zwaarbewapende overvallers opgewassen. De achtervolging van de overvallers gisteren is uiteindelijk gestaakt omdat de politie niet opnieuw onder automatisch geweervuur wilde komen te liggen en een arrestatieteam niet op tijd inzetbaar was. Vermoed wordt dat de overvallers expres op slecht weer hebben gewacht, zodat de politie geen helikopter kon inzetten om hen te volgen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Boon Edam

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Seagate

VIGI

IQSIGHT

Wordt een partner