Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alarm Meldnet

Secusoft

Unii

247kooi

2N

Brivo

G4S

Axis Communications

Akuvox

Hanwha Vision Europe

NIBHV

Distri Company

IQSIGHT

Teletek

Seagate

SmartSD

Paxton

Alarm.com

Alphatronics

VAIBS

Add Secure

SMC Alarmcentrale

SOBA

Centurion

Roskam Groep

Service Centrale Nederland

ADI

Advancis

Multiwacht Security

SmartCell

Crown Security Services

Paraat

Kidde Commercial

OpenEye

Network Optix

MPL

Trigion

Traka ASSA ABLOY

Ajax Systems

VEB

Milestone

Aritech

Synguard

Zevix

CDVI

IDIS

Seris

More2Safety

OSEC

Paralax

Nenova

Van Dusseldorp Training

ARAS Security

CSL

HD Security

LUGN

Lobeco

Securitas

Bydemes

WatchTower

MOBOTIX

Uniview

Eye Watch Security Group

Masset

ASIS

VVNL

Top Security

Supraenet

Optex

Sequrix

WBN Security

ASSA ABLOY

Genetec

Eizo

HID

Eagle Eye Networks

Regio Control Veldt

Connect Security

VIGI

Lobeco introduceert ‘beveiligingscentrale of things’

28 mei 2019
Redactie
14:31

Elektronische beveiliging volgens Grade 3 en toch volledig te bedienen met een app en als onderdeel van domotica of gebouwbeheer? Ksenia maakt dat mogelijk, zo bleek tijdens een door distributeur Lobeco georganiseerde roadshow om de dit jaar geïntroduceerde Lares 4.0 van deze Italiaanse fabrikant te presenteren.

Lares is Italiaans voor ‘huiselijke haard’ en 4.0 slaat op het tijdperk dat er aan komt. 1.0 was de Industriële Revolutie, 2.0 de massaproductie en 3.0 het computertijdperk. 4.0 wordt volgens Ksenia het tijdperk van het Internet of Things, waarin alle apparaten één groot ecosysteem kunnen vormen. Volgens Paul Gaarthuis van Lobeco was Ksenia al tien jaar geleden een van de eerste fabrikanten die met een beveiligingssysteem op basis van IP kwam. “En altijd gericht op de hogere risico’s, dus Grade 3. En veel aandacht voor design.”Het begon met systemen voor inbraakdetectie, maar geleidelijk kwam er steeds meer bij. Met de Lares wil Ksenia volgens Ronald Meijer van Lobeco het middelpunt van alles vormen. Van inbraakdetectie, maar ook toegangsbeheer, camerabewaking en feitelijk alle elektronische apparaten. “Het is dus ook een oplossing voor woning- en gebouwautomatisering.”

Lamborghini
De Lares 4.0 is volgens Lobeco de Lamborghini onder de alarmpanelen voor iedere installateur die zich wil onderscheiden. Om deze bekend te maken werd in mei de Ksenia Lares 4.0 Experience georganiseerd. Een tour langs verschillende ambachtelijke bierbrouwerijen in Nederland en België. Daar konden installateurs kennis maken met het fraaie design en de krachtige elektronica, die standaard 16 tot 644 zones ondersteunt en waarop ook verlichting en andere techniek aangesloten kan worden, zonder dat dit de certificering van de beveiligingsinstallatie in gevaar brengt. “Er zit een enorme processor in en de bus is 2,5 keer zo snel als gemiddeld”, vertelde productmanager Gaarthuis. “En 40 zones betekent ook 40 ingangen en 40 uitgangen. Bedraad of draadloos. Draadloos is natuurlijk Grade 2, maar handig als bedrading niet mogelijk is of het project erg duur zou maken.” De centrale met 16 zones heeft één communicatiebus. De grotere modellen hebben er twee. Alle centrales en componenten zijn conform EN 50131 en Incert gecertificeerd. Grade 3 voor bedrade componenten en Grade 2 voor draadloze apparatuur.

Webinterface
Het topmodel is de 644+ wls. Deze biedt 644 zones, waarvan maximaal 64 draadloos, 30 partities, 644 uitgangen en 1024 gebruikerscodes. Programmeren kan via een webinterface en/of met de Lares 4.0 SecureWeb-app. Voor de gebruiker is er de gebruiksvriendelijke Lares 4.0-app, waarmee het systeem volledig is te bedienen. Alarmcommunicatie gaat standaard via de netwerkverbinding, maar uitbreiding is mogelijk met modules voor PSTN, 3G, GSM en GPRS. Om onnodige alarmering van hulpdiensten tegen te gaan, kan het systeem worden uitgebreid met maximaal 30 camera’s, die aan ONVIF voldoen. Bij alarm ontvangt de gebruiker een e-mail of push-bericht met een snapshot van wat het alarm al of niet veroorzaakt heeft.

Aanraakscherm
Bediening van de centrales gaat met de Ergo of de Volo. De Ergo-bediendelen zijn leverbaar in glanzend wit, zwart, grijs of rood. Er zijn uitvoeringen met tiptoetsen en mechanische toetsen. Ook schakeling met een Mifare-tag of -kaart is mogelijk. Daarvoor biedt Ksenia ook de VOLO-kaartlezers zonder display. Wie dat nog niet mooi genoeg vindt, kan een 7” of 10” aanraakscherm gebruiken, waarmee niet alleen het alarmsysteem, maar ook de woning- of gebouwautomatisering is te bedienen. Dit scherm werkt bedraad (en/of draadloos) en is aangesloten op de noodstroomvoorziening van de centrale via PoE, zodat het altijd werkt. Bevestiging kan op een standaard inbouw installatiedoos.Compleet systeem
Lobeco levert ruim honderd verschillende producten van Ksenia, zodat alles voorhanden is om een compleet systeem te realiseren. Gewone componenten, maar bijvoorbeeld ook een aansturing via speciale relaismodules voor rolluiken en een garagedeur. Ook EN Grade 3 rookmelders, binnen- en buitensirenes en netwerkapparatuur behoren tot het assortiment. Zelfs een pomp is aan te sluiten, zodat de tuin op afstand gesproeid kan worden. Middels de multifunctionele Domus inbouwmodule kan de luchtvochtigheid, temperatuur, beweging en lichtsterkte worden gemeten. De gegevens die uit deze module komen kunnen gekoppeld worden aan diverse scenario’s en acties welke via de gebruikers App eenvoudig zijn te bedienen.

Gereserveerde frequenties
De draadloze componenten werken met de speciaal voor beveiligingsapparatuur gereserveerde frequenties rond de 868MHz-band. De signalen worden end-to-end versleuteld om manipulatie van de draadloze signalen onmogelijk te maken. Met repeaters is ervoor te zorgen dat er overal in het gebouw voldoende signaal is.
Wie de Lares 4.0 ook voor domotica wil gebruiken, kan hem aansluiten op een KNX-, Control4- of Creston-netwerk. Ondersteuning van Zwave staat op de planning. Alles is ook op basis van plattegronden te beheren, wat handig is bij complexe en omvangrijke installaties.

Meer info: www.lobeco.nl/ksenia-lares4.0

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

VIGI

IQSIGHT

SequriX

Distri Company

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Eyewatch Security Group

More2Safety

Wordt een partner