Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

LUGN

Teletek

Distri Company

Eagle Eye Networks

Lobeco

Aritech

NIBHV

VEB

ADI

Milestone

ASIS

Add Secure

Optex

Nenova

SmartCell

VBN

OSEC

VVNL

2N

Paxton

Bosch Security Systems

SOBA

ARAS

OpenEye

Kidde Commercial

VIGI

Ajax Systems

SMC Alarmcentrale

G4S

Paraat

CDVI

Crown Security Services

MPL

SmartSD

i-Pro

Advancis

HID

Alarm Meldnet

VisionPlatform.ai

Bydemes

Supraenet

Synguard

Paralax

Van Dusseldorp Training

Alphatronics

Genetec

MOBOTIX

IDIS

Trigion

Seris

Unii

Centurion

Securitas

Connect Security

Network Optix

VAIBS

Akuvox

Hanwha Vision Europe

Top Security

Regio Control Veldt

Service Centrale Nederland

Masset

CSL

HD Security

Brivo

Multiwacht Security

ASSA ABLOY

Secusoft

Seagate

Uniview

Eizo

Sequrix

Traka ASSA ABLOY

WBN Security

Mbo-studenten beveiliging gehuldigd

20 maart 2018
Redactie
00:00

De sector facilitaire dienstverlening en veiligheid is negen jonge vakkampioenen rijker. 650 mbo-studenten lieten zich van hun beste kant zien tijdens Skills The Finals, het nationaal kampioenschap van Skills Heroes, dat van 15 t/m 17 maart in de IJsselhallen te Zwolle en op mbo-leslocaties in Overijssel plaatsvond. Skills Heroes zijn mbo-vakwedstrijden, variërend van autotechnicus en bloembinden tot bouwtimmeren en grafisch ontwerpen. Door deze wedstrijden krijgt aanstormend vaktalent een podium waarmee ze laten zien wat het mbo te bieden heeft en tillen ze het beroepsonderwijs naar een hoger niveau.

Nationaal kampioen schilder werd Rutger van Antwerpen van ROC Da Vinci College: “Ik wilde perse winnen omdat ik vorig jaar tweede was geworden. Nu heb ik drie weken continu geoefend en gekeken waar ik mij kon verbeteren. Mijn ouders en docenten stonden achter mij en dat heeft ook geholpen om nu eerste te worden. Ik ben dolgelukkig.” Bij de kokswedstrijd sleepte Roy Scheffers van ROC de Leijgraaf de gouden medaille in de wacht. “Met steun van mijn ouders, coach en docenten ben ik zo ver gekomen. Heb veel geoefend en dagen extra op school getraind. En nu heb ik goud. Niet te geloven.”

Medaillewinnaars binnen de sector facilitaire dienstverlening en veiligheid
De gouden medaillewinnaars zijn:

  • Therése Land, Oldebroek – Beveiliger – Deltion College
  • Marita van den Enden, (woonplaats onbekend) – Facilitair dienstverlener – ROC van Amsterdam
  • Gerwin Schoonhoven, Hattem – Onderofficier veiligheid en vakmanschap – Deltion College

De zilveren medaillewinnaars zijn:

  • Arjan Fraterman, Enschede – Beveiliger – ROC van Twente
  • Jennifer Voets, Enschede – Facilitair dienstverlener – ROC van Twente
  • Gianluca de Jonge, Steenwijk – Onderofficier veiligheid en vakmanschap – Deltion College

De bronzen medaillewinnaars zijn:

  • Marko Brambach, Leimuiden – Beveiliger – MBO Rijnland
  • Denise Peeters, Etten-Leur – Facilitair dienstverlener – ROC West-Brabant
  • Allard Koster, Rotterdam – Onderofficier veiligheid en vakmanschap – Zadkine

Boost voor mbo
“Studenten van nu hebben meer prikkels en uitdaging nodig”, zegt leraar van het jaar Conrad Berghoef. “Vakwedstrijden bieden mbo’ers een extra uitdaging in het onderwijs. Het is dan ook erg goed dat deze onderdeel zijn van het lesprogramma. Tijdens de finales heb ik zelf gezien met welke motivatie en gedrevenheid al die finalisten bezig zijn om het beste uit zichzelf te halen. Deelnemen aan vakwedstrijden geeft ook een enorme boost aan het mbo. Dat is alleen maar positief.”

EK 2018 Boedapest
Skills Heroes geeft de Nederlandse kampioenen een impuls in hun talentontwikkeling. “Ik neem hier zo veel uit mee: meer focus en zelfvertrouwen”, zegt modeontwerpster Ivana Thies van ROC van Amsterdam (winnares gouden medaille). Meerdere winnaars kunnen zich plaatsen voor een volgende uitdaging: EuroSkills 2018, het EK voor beroepen. Dit event vindt plaats van 26 t/m 28 september in Boedapest. Zo’n 500 jongeren tot 25 jaar nemen het daar op tegen vakgenoten uit 28 landen. Binnenkort wordt bekendgemaakt welke Nederlandse winnaars naar het EK gaan.

WorldSkills Netherlands
Met Skills Heroes benadrukt WorldSkills Netherlands samen met de mbo-scholen, brancheorganisaties en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, het belang van vakmanschap. Naast Skills Heroes organiseert WorldSkills Netherlands vakwedstrijden voor het vmbo (Skills Talents). WorldSkills Netherlands begeleidt ook Team Nederland naar EuroSkills en WorldSkills, de Europese en wereldkampioenschappen voor beroepen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

VIGI

Suricat

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

SequriX

Wordt een partner