Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paxton

SMC Alarmcentrale

Zevix

Seagate

Connect Security

Teletek

HID

VVNL

VAIBS

Distri Company

Milestone

Alarm Meldnet

SmartCell

Supraenet

OSEC

ARAS

LUGN

Service Centrale Nederland

Alphatronics

VIGI

Secusoft

Eagle Eye Networks

Advancis

CSL

ADI

WBN Security

ASIS

Nenova

Brivo

NIBHV

VBN

Regio Control Veldt

Van Dusseldorp Training

2N

Unii

Akuvox

Ajax Systems

i-Pro

Centurion

Trigion

Uniview

Paraat

CDVI

IDIS

G4S

Genetec

Eizo

SmartSD

Seris

Multiwacht Security

MPL

Masset

OpenEye

Traka ASSA ABLOY

VisionPlatform.ai

IQSIGHT

HD Security

MOBOTIX

Securitas

Add Secure

Kidde Commercial

Sequrix

Hanwha Vision Europe

Network Optix

Top Security

SOBA

Bydemes

Crown Security Services

Synguard

ASSA ABLOY

VEB

Lobeco

Optex

Aritech

Paralax

Meer rechtszaken voor geweld en bedreiging in coronatijd

30 maart 2022
Redactie
06:31

Het Openbaar Ministerie heeft het vorig jaar aanzienlijk drukker gehad met geweldsincidenten dan normaal, meldt de Volkskrant. Dat komt vooral door tegenstanders van de coronamaatregelen. 254 mensen moesten terecht staan wegens opruiing. Dat was twee keer zoveel als normaal.

De Volkskrant baseert zich op een overzicht van het Openbaar Ministerie. Daaruit blijkt dat het aantal rechtszaken voor bedreiging in 2021 is toegenomen met 8 procent ten opzichte van 2021. Voor belediging was de toename 6 procent en de verreweg grootste toename was voor opruiing. Daarvoor stonden 254 verdachten terecht, wat neerkomt op een verdubbeling ten opzichte van 2020. Het ging vooral om jongeren die elkaar via sociale media opstookten om te gaan rellen.

Bedreiging van bestuurders
Ook het aantal zaken wegens openlijke geweldpleging verdubbelde en kwam daarmee op 131. Ruim 1200 verdachten werden vervolgd voor verzet tegen de politie en 1046 voor mishandeling. Ook werden verschillende mensen opgepakt wegens bedreiging van politieke bestuurders, zoals de man die met een fakkel voor de woning van Sigrid Kaag stond te schreeuwen. De bekendste tegenstander van het coronabeleid, Willem Engel werd twee weken geleden aangehouden op verdenking van opruiing en is pas woensdag weer vrijgelaten. Hij zou met berichten op sociale media anderen hebben aangezet tot strafbaar gedrag. Volgens OM-topman Gerrit van der Burg is opruiing wel lastig te bewijzen. Justitie moet kunnen aantonen dat er is aangezet tot geweld of het op andere manieren verstoren van de openbare orde. En dat is niet altijd makkelijk, als iemand anderen oproept om ‘koffie te gaan drinken’.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Seagate

VIGI

IQSIGHT

Wordt een partner