Meer toezicht op beveiligingsbranche nodig?
De particuliere beveiligingsbranche in Nederland groeit snel en krijgt ook steeds meer taken toebedeeld. Het is niet bekend of beveiligers zich wel aan de regels houden en hoeveel malafide bedrijven er zijn. De politie controleert de bedrijven, maar zaken als inbraak of geweldsmisdrijven hebben voor de politie volgens voorzitter van de Politiebond Hans van Duijn voorrang.
Vergunningen van beveiligers worden zelden gecontroleerd en de branche-organisatie VPB voert wel controles uit, maar het is de vraag hoe streng die controles zijn aldus het TV programma Netwerk. Ook het V-embleem, waaraan je een bonafide beveiliger zou moeten herkennen, zegt niet alles. Het embleem is voor een paar euro te koop bij dumpzaken.
De politie houdt te weinig toezicht op de activiteiten van particuliere beveiligingsbedrijven. Dat zegt Tweede Kamerlid Aleid Wolfsen van de PvdA in het programma. Volgens Wolfsen zijn er ‘redelijk wat’ bedrijven die werken zonder de vereiste vergunning. Wolfsen wil van minister van Binnenlandse Zaken Remkes weten hoe die het toezicht op de beveiligers gaat verscherpen en verbeteren. Dat verbeterde toezicht is volgens hem nodig omdat de branche steeds verder groeit. Vooral de vraag wat particuliere beveiligers is toegestaan in de openbare ruimte.
Momenteel zijn er zo’n 30.000 particuliere beveiligers in Nederland. Als de groei doorzet, zijn er over een aantal jaar meer beveiligers dan politieagenten in Nederland. Later dit jaar evalueert de Tweede Kamer de Wet Particuliere Beveiligingsbedrijven en Recherchebureaus.
Bekijk de peiling over dit onderwerp
Links: www.netwerk.tv – www.vpb.nl