Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VisionPlatform.ai

Paxton

Lobeco

Alphatronics

Network Optix

HID

Eizo

LUGN

Advancis

Aritech

Securitas

Crown Security Services

Paralax

Hanwha Vision Europe

ARAS

VIGI

SOBA

Secusoft

Van Dusseldorp Training

Genetec

Bosch Security Systems

VBN

Top Security

WBN Security

Seris

Distri Company

NIBHV

Optex

SMC Alarmcentrale

Synguard

VVNL

Unii

Hikvision

Service Centrale Nederland

2N

IDIS

Akuvox

Paraat

Kidde Commercial

VEB

Milestone

VGN Group

CSL

Nenova

Gold-IP

MPL

SmartSD

G4S

HD Security

Add Secure

OpenEye

Ajax Systems

Multiwacht Security

SmartCell

MOBOTIX

Connect Security

Centurion

Regio Control Veldt

Uniview

Eagle Eye Networks

Bydemes

ADI

Seagate

Sequrix

Trigion

Traka ASSA ABLOY

OSEC

CDVI

VAIBS

ASIS

i-Pro

ASSA ABLOY

Brivo

Alarm Meldnet

Teletek

Masset

Meer wettelijke bescherming nodig voor beveiligers

3 februari 2025
Redactie
11:32

Meer dan de helft van de particuliere beveiligers in Nederland heeft regelmatig tot zelfs dagelijks te maken met agressieve situaties tijdens hun werk. Dit blijkt uit onderzoek van Esmee Souman, uitgevoerd in samenwerking met de Nederlandse Veiligheidsbranche. De incidenten variëren van verbale agressie, zoals scheldpartijen, tot fysieke bedreigingen en geweld waarbij beveiligers worden geslagen of vastgegrepen. Vooral in de horecasector komt dit vaak voor.

Hoewel beveiligers aangeven dat ze zich doorgaans niet onveilig voelen door deze ervaringen, hebben de incidenten wel degelijk impact. Meer dan de helft van de respondenten ervaart gevoelens van spanning, stress of gekwetstheid na een incident. Voor een groot deel blijven deze gevoelens weken tot zelfs maanden aanhouden. Collega’s blijken een cruciale rol te spelen in het verwerken van deze ervaringen. Zij fungeren vaak als een uitlaatklep, wat helpt om de emoties en stress beter te hanteren.
Een zorgwekkende bevinding uit het onderzoek is echter dat veel beveiligers agressie beschouwen als een vast onderdeel van hun werk. Souman benadrukt dat dit niet als normaal zou moeten worden gezien. “Beveiligers krijgen in grote mate te maken met agressie, ongeacht het type werk dat ze uitvoeren. Dat is alarmerend”, stelt zij in haar rapport.

Oproep tot betere bescherming
Naar aanleiding van deze onderzoeksresultaten pleit de Nederlandse Veiligheidsbranche voor meer wettelijke bescherming voor particuliere beveiligers. Voorzitter Ard van der Steur heeft een brief gestuurd aan de minister van Justitie en de Tweede Kamer, waarin hij oproept om de wettelijke bescherming die geldt voor politie, brandweer en andere publieke hulpverleners ook uit te breiden naar particuliere beveiligers.
Volgens Van der Steur is het niet uit te leggen dat er een onderscheid wordt gemaakt tussen verschillende geüniformeerde veiligheidsprofessionals die vaak op dezelfde locaties samenwerken. De Nederlandse Veiligheidsbranche vindt dat particuliere beveiligers dezelfde bescherming moeten krijgen als andere hulpverleners in het veiligheidsdomein.

Aanbevelingen voor een veiliger werkklimaat
De bevindingen uit het onderzoek onderstrepen het belang van een veilige werkomgeving en betere ondersteuning voor beveiligers. De Nederlandse Veiligheidsbranche pleit voor extra trainingen en voorbereiding op agressieve situaties, betere nazorg en ondersteuning na incidenten en gelijke wettelijke bescherming als publieke hulpverleners. Door deze maatregelen te nemen, kunnen beveiligers beter worden voorbereid op agressie en sneller herstellen van de impact ervan. Dit draagt niet alleen bij aan hun welzijn, maar ook aan de effectiviteit en professionaliteit van de sector als geheel.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Distri Company

VIGI

SequriX

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Wordt een partner