Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Ajax Systems

Aritech

VVNL

Teletek

OSEC

G4S

HD Security

Centurion

Service Centrale Nederland

Traka ASSA ABLOY

ADI

VAIBS

Lobeco

ASSA ABLOY

Brivo

Van Dusseldorp Training

Sequrix

VGN Group

Alphatronics

ARAS

HID

Secusoft

Eagle Eye Networks

Regio Control Veldt

Intrasec

VisionPlatform.ai

Eizo

Paxton

MPL

Add Secure

Crown Security Services

CDVI

Kidde Commercial

Seagate

Optex

Bosch Security Systems

VEB

Trigion

Paraat

Gold-IP

Securitas

Top Security

IDIS

OpenEye

ASIS

Hikvision

Paralax

SMC Alarmcentrale

Network Optix

Alarm Meldnet

CSL

Multiwacht Security

Unii

Uniview

SmartSD

Akuvox

Connect Security

SmartCell

BHVcertificaat.online

Masset

2N

Bydemes

Nenova

Distri Company

VBN

Advancis

Synguard

Milestone

Genetec

Hanwha Vision Europe

NIBHV

Seris

i-Pro

MOBOTIX

SOBA

LUGN

Meerdere aanhoudingen voor digitale oplichting

16 mei 2024
Redactie
12:27

De politie heeft drie verdachten aangehouden in een onderzoek naar digitale oplichting. Het gaat om een 20-jarige en 22-jarige Rotterdammer en een 22-jarige man uit Papendrecht. De politie kwam de mannen op het spoor door informatie uit een groot internationaal onderzoek. In dit onderzoek werden in april al verschillende aanhoudingen verricht. Onderzoek naar één van die verdachten, een 21-jarige man uit Papendrecht, leidde de politie naar de drie verdachten die nu zijn aangehouden.

Deze mannen worden verdacht van onder andere telefonische oplichting, ook wel F-Game (fraudegame, het plegen van internetfraude) genoemd. Zo worden zij ervan verdacht om -veelal senioren- opgebeld te hebben, waarbij ze zich voordeden als medewerker van een bank of van de overheid. Bij dit type oplichting, belt een oplichter met de mededeling dat er iets mis is met iemands bankrekening of met een betaling. Om dit op te lossen, wordt een slachtoffer onder druk gezet om iets te doen. De ‘bankmedewerker’ zegt bijvoorbeeld dat het probleem is op te lossen door geld over te maken naar een ‘kluisrekening’ of ‘veilige rekening’. In werkelijkheid maakt iemand geld over naar een rekening van de oplichter. Daarnaast worden de mannen ook verdacht van ‘vriend(in) in nood’-fraude. Hierbij zouden de verdachten zichzelf via WhatsApp hebben voorgedaan als een goede vriend(in) die financiële hulp nodig heeft. Vervolgens werd de slachtoffers gevraagd om een bedrag over te maken via een betaalverzoek om de zogenaamde vriend uit de brand te helpen. In werkelijkheid kwam het berichtje van de verdachten die zich voordeden als een bekende, en op werd op een slinkse wijze geld gestolen van de slachtoffers.

Doorzoekingen
De 22-jarige man uit Papendrecht en de 22-jarige Rotterdammer worden daarnaast ook verdacht van witwassen. Na de aanhouding van de mannen, hebben rechercheurs doorzoekingen gedaan in meerdere panden. Hierbij zijn verschillende gegevensdragers, zoals mobiele telefoons en laptops, designerkleding en een vuurwapen aangetroffen en in beslag genomen. Alle drie de mannen die zijn aangehouden, zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven langer vastzitten. De 21-jarige man uit Papendrecht die in april werd aangehouden, zit momenteel nog in bewaring.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Seagate

Boon Edam

Wordt een partner