Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

CDVI

Roskam Groep

OSEC

NIBHV

Regio Control Veldt

Eagle Eye Networks

Secusoft

HD Security

Alphatronics

OpenEye

WatchTower

IDIS

LUGN

ADI

Sequrix

Optex

Paxton

Paraat

VEB

SmartCell

Brivo

Eizo

CSL

HID

Kidde Commercial

Seagate

Alarm Meldnet

Teletek

Ajax Systems

Add Secure

Alarm.com

Milestone

MPL

VVNL

IQSIGHT

MOBOTIX

Seris

Bydemes

Hanwha Vision Europe

Securitas

Uniview

Akuvox

Synguard

ASSA ABLOY

2N

Lobeco

Distri Company

Zevix

WBN Security

Masset

Multiwacht Security

ARAS Security

VAIBS

Traka ASSA ABLOY

G4S

Centurion

Trigion

SOBA

ASIS

SMC Alarmcentrale

Paralax

VIGI

Connect Security

Advancis

Axis Communications

Van Dusseldorp Training

Service Centrale Nederland

Network Optix

Unii

SmartSD

Top Security

Nenova

Genetec

Supraenet

Aritech

Crown Security Services

Minister Grapperhaus overleeft zwaar Kamerdebat

3 september 2020
Redactie
06:31

Het opnieuw opduiken van foto’s van paparazzi-fotograaf Ferry de Kok heeft minister Ferd Grapperhaus van Justitie & Veiligheid bijna de kop gekost. Tijdens het felle Kamerdebat op woensdagavond werden een motie van afkeuring en een motie van wantrouwen ingediend, maar niet aangenomen.

Tot de komst van een nieuw kabinet volgend jaar mag Grapperhaus in ieder geval aanblijven, maar het zal geen makkelijke tijd worden. Het bekend worden van hoe hij zelf met de coronamaatregelen omgaat, heeft een diepe deuk in zijn gezag en geloofwaardigheid geslagen. Dat mede omdat hij na het opduiken van de eerste foto’s de halve waarheid verkondigde. De kwestie leverde een storm van kritiek op. Vooral van mensen die de hoge coronaboetes hebben moeten betalen of die vanwege de maatregelen hun bruiloft niet of heel kleinschalig hebben moeten vieren.

Voordeel van de twijfel
Grapperhaus benadrukte dat hij ondanks alles in staat blijft om geloofwaardig op te blijven treden. Een aantal Kamerleden – met name Geert Wilders – vond het gepaster als het coronabeleid naar een andere minister zou gaan. ‘Hoe kan deze minister nog het gesprek met handhavers aangaan?’ Het lot van de minister lag in handen van premier Rutte, maar die gaf hem het voordeel van de twijfel.
Binnenkort wil de minister onder druk van de oppositie met de Kamer bespreken hoe het verder moet met de coronaboetes, nu nog zo’n 400 euro voor burgers en 4000 euro voor ondernemers. Mogelijk wordt de boete verlaagd tot onder de 100 euro, zodat deze niet langer een aantekening in het strafregister oplevert. De Kamer had dit al eerder voorgesteld, maar toen wilde Grapperhaus niet tornen aan de maatregelen. Hij vond dat ‘ongelijkheid’ moest worden voorkomen. Dat standpunt zou hem nu de eerste minister van Justitie met een strafblad kunnen maken!

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Seagate

IQSIGHT

Suricat

Boon Edam

VIGI

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner