Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VideoGuard

SMC Alarmcentrale

Trigion

NIBHV

Unii

HID

EAL

SmartSD

VBN

Gold-IP

Paraat

Regio Control Veldt

Sequrix

Optex

i-Pro

LUGN

Seagate

Crown Security Services

Synguard

VisionPlatform.ai

Nenova

SOBA

Multiwacht

VGN Group

OSEC

ARAS

ASIS

Kidde Commercial

Securitas

Alarm Meldnet

Brivo

Eagle Eye Networks

Paralax

VEB

Oribi ID Solutions

G4S

Centurion

Akuvox

Hikvision

Seris

ADI

Bosch Security Systems

IDIS

Traka ASSA ABLOY

BHVcertificaat.online

Network Optix

Uniview

MOBOTIX

Eizo

Lobeco

Masset

SmartCell

Service Centrale Nederland

Aritech

Bydemes

ASSA ABLOY

VAIBS

Connect Security

MPL

Ajax Systems

Dero Security Products

CDVI

Add Secure

Paxton

Secusoft

Advancis

Intrasec

Hanwha Vision Europe

Top Security

Genetec

Milestone

Distri Company

HD Security

CSL

VVNL

2N

Teletek

Alphatronics

Ministeries Veiligheid en Justitie overgedragen

18 oktober 2010
Redactie
23:22

Minister Opstelten en staatssecretaris Teeven zijn door koningin Beatrix beëdigd als minister en staatsecretaris voor Veiligheid en Justitie.

Na hun beëdiging zijn de bewindspersonen door oud-minister Hirsch Ballin ontvangen op het ministerie van Veiligheid en Justitie. Tijdens een overdrachtsgesprek tekenden minister Opstelten en oud-minister Hirsch Ballin het overdrachtsprotocol. Daarmee werd de verantwoordelijkheid voor het ministerie officieel overgedragen. Minister Opstelten is belast met de leiding en het beheer van het ministerie en is verantwoordelijk voor het beleid inzake nationale veiligheid, met inbegrip van de politie, de brandweer, de rampenbestrijding en crisisbeheersing. Staatssecretaris Teeven is in het bijzonder belast met de verantwoordelijkheid voor preventie, jeugd en sanctietoepassing, alsmede de juridische beroepen, bescherming persoonsgegevens, het auteursrecht en het personen- en familierecht.

Met de overdracht is niet alleen de naam van het ministerie van Justitie gewijzigd in ministerie van Veiligheid en Justitie maar zijn er ook een aantal taken uitgewisseld met het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De taken op het gebied van migratie worden voortaan onder politieke verantwoordelijkheid van de nieuwe minister voor Immigratie en Asiel uitgeoefend bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. De onderdelen verantwoordelijk voor veiligheid en openbare orde en veiligheid vallen vanaf het aantreden van de nieuwe bewindspersonen onder Veiligheid en Justitie.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Distri Company

Suricat

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Videoguard

Wordt een partner