Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Traka ASSA ABLOY

Top Security

Multiwacht Security

Ajax Systems

Connect Security

ADI

OpenEye

CDVI

2N

HID

Uniview

Lobeco

Brivo

VIGI

SOBA

Seris

Nenova

Synguard

Add Secure

Genetec

Axis Communications

SmartCell

VVNL

Akuvox

Centurion

Alarm Meldnet

Secusoft

Optex

Unii

WBN Security

Sequrix

Van Dusseldorp Training

VAIBS

Advancis

IDIS

Network Optix

Crown Security Services

LUGN

Hanwha Vision Europe

Paraat

OSEC

G4S

Kidde Commercial

Teletek

Alphatronics

MOBOTIX

NIBHV

Paralax

MPL

Zevix

ARAS

Distri Company

ASSA ABLOY

Securitas

HD Security

Seagate

Regio Control Veldt

Trigion

Paxton

Aritech

ASIS

Eizo

Milestone

VEB

Alarm.com

SmartSD

IQSIGHT

CSL

Bydemes

Supraenet

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Eagle Eye Networks

Masset

‘Russen willen Nederlandse energievoorziening verstoren’

20 februari 2023
Redactie
13:21

Rusland heeft geprobeerd de Nederlandse energievoorziening in kaart te brengen. Dat zegt Jan Swillens, directeur van de militaire inlichtingendienst MIVD. De Russen zouden zo willen onderzoeken hoe zij ons land kunnen saboteren.

In Oekraïne proberen de Russen voortdurend elektriciteitsvoorzieningen te vernielen om het moreel van de bevolking te breken. De verwachting is dat mensen zich uiteindelijk tegen hun regering zullen keren, om maar weer energie te krijgen. Het ligt voor de hand dat Rusland deze strategie ook in andere landen zal gebruiken. Enkele maanden geleden probeerde de bemanning van een Russisch schip in de Noordzee gegevens te verzamelen over windmolenparken. Het schip werd weggestuurd door de marine en de kustwacht. De Russen zouden ook onderzoek doen naar de ligging van internetkabels en gasleidingen.

Voorbereidingshandelingen
Swillens sprak over de dreiging tijdens een persconferentie van de AIVD en MIVD. De Russen zouden zich bezighouden met voorbereidingshandelingen voor verstoring en sabotage. Ook zou het al langer mogelijk zijn om in het geheim een aanslag te plegen op andere vitale voorzieningen, zoals die voor drinkwater. Afgelopen weekend werden zeventien Russische diplomaten het land uitgezet, omdat zij volgens de Nederlandse overheid werkzaam zijn als inlichtingenofficier. Nieuwe diplomaten zijn niet welkom als bekend is dat zij voor Russische inlichtingendiensten werken. De AIVD en MIVD waarschuwden verder voor risicovolle Nederlanders binnen organisaties die tegen het overheidsbeleid zijn. Verder zouden terreurorganisaties als Al Qaeda of IS kunnen profiteren van de maatschappelijke onrust die door de oorlog in Oekraïne is ontstaan.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Seagate

IQSIGHT

Suricat

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

SequriX

VIGI

Wordt een partner