Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VEB

OSEC

Network Optix

Crown Security Services

Supraenet

Kidde Commercial

Paraat

NIBHV

Centurion

Bosch Security Systems

Connect Security

MOBOTIX

Genetec

LUGN

Alarm Meldnet

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Teletek

Seris

CSL

Traka ASSA ABLOY

Paxton

SmartCell

Uniview

ASIS

Nenova

VVNL

Akuvox

SOBA

ADI

ARAS

SmartSD

Lobeco

VAIBS

HID

Add Secure

Secusoft

Bydemes

ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

Ajax Systems

VIGI

i-Pro

CDVI

Trigion

VGN Group

Brivo

OpenEye

Aritech

Securitas

Alphatronics

MPL

Top Security

Van Dusseldorp Training

IDIS

HD Security

VBN

WBN Security

VisionPlatform.ai

Advancis

Eizo

Eagle Eye Networks

Optex

Seagate

Unii

2N

Milestone

Multiwacht Security

Distri Company

G4S

Paralax

Sequrix

Masset

Synguard

Hanwha Vision Europe

MOBOTIX-app voor iPhone en iPad

22 maart 2013
Redactie
09:54

De MOBOTIX-app, de mobiele oplossing voor videomanagement voor Apple iPhone, iPad, iPad mini en iPod touch, is vanaf heden verkrijgbaar.

De gratis app biedt MOBOTIX-gebruikers op elk gewenst moment en vanaf elke locatie ter wereld mobiele internettoegang tot hun videosysteem via WLAN of UMTS/3G. De externe toegang tot livebeelden en opnamen met geoptimaliseerde bandbreedte en de comfortabele en eenvoudige bediening van de vele systeemfuncties maken de MOBOTIX-app tot een bijzondere premium-oplossing.

MOBOTIX-app iPhone

Dankzij de decentrale systeemarchitectuur die MOBOTIX voor videosystemen met hoge resolutie heeft ontwikkeld, vinden dataopslag en alarm- en opnamebeheer direct in elke camera plaats. De in het netwerk met elkaar verbonden camera’s vormen samen een gegevenswolk die de app gebruikt om de gewenste informatie gebruiksvriendelijk weer te geven. Met de app kunnen MOBOTIX-camera’s en IP-video-deurintercoms T24 eenvoudig worden beheerd en bestuurd. De intuïtieve gebruikersinterface van de app maakt het mogelijk om snel een overzicht van alle camera’s en opgenomen gebeurtenissen te krijgen.

De app kan zowel in het lokale netwerk als via externe toegang een intercomverbinding tot stand brengen met camera’s die van een microfoon en luidspreker zijn voorzien. De opnamen van afzonderlijke camera’s of cameragroepen kunnen op gebeurtenissen of tijd gefilterd en in de geïntegreerde speler afgespeeld worden. Als de MOBOTIX-app zich in hetzelfde lokale (WLAN-)netwerk bevindt als de videobron, dan kunnen livebeelden en opnamen doorgaans in een hogere resolutie door de app worden opgeroepen. Wordt de app onderweg gebruikt en is de verbindingskwaliteit onvoldoende voor beelden met een hoge resolutie, dan kunnen de opgevraagde livebeelden en opnamen nog voor de overdracht door de camera worden verkleind en in gecomprimeerde vorm naar de app worden verzonden. Bij het inzoomen op een bepaald beeldgebied verzendt de camera in plaats van het gehele beeld alleen de op dat moment in de app weergegeven uitsnede met zo veel mogelijk details. Dankzij deze streaming-methode, die MOBOTIX speciaal voor de app heeft ontwikkeld, is het voor het eerst mogelijk om het datavolume op basis van de bandbreedte te verkleinen, zonder hierbij belangrijke beelddetails en vloeiende beeldovergangen te verliezen.

Camera’s in het lokale netwerk worden automatisch door de app herkend. Camera’s buiten het lokale netwerk kunnen via DynDNS worden toegevoegd. Zodra de app geconfigureerd is, onthoudt hij alle instellingen en schakelt hij automatisch over naar de juiste configuratie zodra de iPhone/iPad zich in een WLAN-netwerk bevindt. Als de app bijvoorbeeld het draadloze thuisnetwerk herkent, vindt de overdracht plaats volgens de desbetreffende netwerkconfiguratie. Als de gebruiker van locatie verandert en zijn iOS-apparaat bijvoorbeeld verbinding maakt met het WLAN in een vakantiehuis of op kantoor, dan schakelt de app automatisch over op de toegangsinstellingen voor die locatie. Gebruikers profiteren zo van een snelle en eenvoudige toegang vanaf elke gewenste locatie, zonder dat ze de netwerkgegevens van een camera (lokaal of remote adres) opnieuw hoeven in te stellen.

MOBOTIX-app intercomDe app meldt zich onderweg geheel automatisch wanneer er wordt aangebeld. Vervolgens kan via de intercomfunctie met de bezoekers worden gesproken en is het mogelijk om de deur op afstand te openen. Dankzij de hemisferische technologie wordt het hele ingangsgebied door de IP-video-deurintercom geregistreerd. Naast de opnamen kunnen ook ingesproken mailboxberichten in de speler worden weergegeven. De virtual PTZ-functie, die via de app kan worden bestuurd, maakt het op afstand digitaal draaien, kantelen en zoomen van de videosystemen mogelijk. 3,1 megapixels staan bovendien garant voor een bovengemiddelde beeldkwaliteit aldus Mobotix.

Om onbevoegde toegang tot de MOBOTIX-videosystemen bij diefstal of verlies van het mobiele apparaat te voorkomen, kan de eigenaar een pincode instellen voor het openen van de app. Ook is het mogelijk om de toegangsrechten tot de app te beperken voor personen die wel toegang tot het iOS-apparaat hebben. Hiertoe kunnen afzonderlijke app-functies met een pincode worden beveiligd. Zo kan een gebruiker bijvoorbeeld in de Live-weergave volgen wat er voor de camera gebeurt, maar is hij niet gemachtigd om een deur te openen. Dankzij de geïntegreerde back-up en restore van de app-configuraties kunnen per ongeluk gewiste of gewijzigde instellingen probleemloos worden hersteld. Bovendien zorgt de geïntegreerde online-help ervoor dat gebruikers snel met de app leren werken.

Alle MOBOTIX-camera’s vanaf firmwareversie 4.1.4.70 zijn volledig compatibel met de app. Een update kan gratis vanaf de MOBOTIX-homepage worden gedownload. De MOBOTIX-app voor iPhone, iPad, iPad mini en iPod touch is op dit moment in het Duits en Engels beschikbaar. Andere talen zullen binnenkort volgen. Wanneer de Android versie komt is nog niet precies bekend, deze wordt in de loop van het jaar verwacht.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Boon Edam

SequriX

Seagate

Distri Company

Suricat

Wordt een partner