Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Network Optix

Hikvision

ADI

VisionPlatform.ai

Service Centrale Nederland

Top Security

Optex

VBN

Lobeco

OpenEye

Seris

Gold-IP

VVNL

Masset

Unii

Secusoft

Nenova

Paralax

Akuvox

Crown Security Services

Advancis

OSEC

IDIS

SMC Alarmcentrale

VGN Group

Ajax Systems

HID

Centurion

Connect Security

VideoGuard

LUGN

NIBHV

Multiwacht

Intrasec

Brivo

ASSA ABLOY

Oribi ID Solutions

Seagate

i-Pro

BHVcertificaat.online

Regio Control Veldt

Milestone

Sequrix

Kidde Commercial

Eizo

Eagle Eye Networks

Aritech

SOBA

Bosch Security Systems

Teletek

Paraat

Distri Company

SmartSD

Add Secure

2N

Hanwha Vision Europe

ASIS

Bydemes

SmartCell

Traka ASSA ABLOY

Genetec

Paxton

Dero Security Products

Alarm Meldnet

Securitas

Synguard

VEB

HD Security

Uniview

G4S

MOBOTIX

Alphatronics

ARAS

MPL

VAIBS

Trigion

CDVI

CSL

NCTV roept op tot meer civiele weerbaarheid

26 januari 2024
Redactie
16:45

De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV), Pieter-Jaap Aalbersberg, heeft donderdag 25 januari tijdens het allereerste Congres Nationale Veiligheid een oproep gedaan aan alle Nederlanders om te doen wat de dreiging vraagt. Te lang hebben we ons volgens hem blindgestaard op de vraag: welke dreigingen komen op ons af? Hoe ziet de onrust in de wereld eruit? En wat gaan we er aan doen?

De dreigingen worden al jaren goed in beeld gebracht, ook in publicaties van de NCTV. Het is geen kwestie van óf we maatschappij-ontwrichtende effecten gaan ervaren, maar wanneer. Aalbersberg: “Nationale veiligheid is persoonlijke veiligheid. Iedereen heeft een rol te vervullen in het beschermen van onze nationale veiligheidsbelangen. De stap die we moeten zetten met elkaar is fors. Het eerlijke verhaal is: wat er ook op ons afkomt, we zijn er niet klaar voor. We zijn niet voldoende voorbereid, we zijn niet voldoende weerbaar – als overheid niet, als samenleving niet. Wij hier in de zaal niet. En dat moet vanaf vandaag veranderen. Weerbaar zijn betekent niets meer of minder dan: ik kan het aan. Wat er ook gebeurt, ik houd het een tijdje uit. Weerbaarheid betekent dat je hebt nagedacht over wat er kan gebeuren en voorbereidingen hebt getroffen.”

Nieuwe samenwerkingen
Aalbersberg doelt daarmee op fysieke weerbaarheid, digitale weerbaarheid, economische weerbaarheid maar ook weerbaarheid tegen grote ketenafhankelijkheden. Op het congres was volop de ruimte om hier een stap in te maken door elkaar te ontmoeten en nieuwe samenwerkingen aan te gaan. De NCTV besloot zijn speech met een hoopvolle boodschap: “We starten niet op nul. We hebben allemaal een klein stukje van de sleutel in handen. We hebben allemaal een rol om te doen wat de dreiging vraagt.”

Dit congres volgt op de publicatie van de Veiligheidsstrategie voor het Koninkrijk der Nederlanden in april 2023.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Videoguard

SequriX

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner