Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ADI

VGN Group

i-Pro

OSEC

Optex

ASSA ABLOY

Genetec

Masset

Trigion

Paxton

Top Security

Akuvox

Ajax Systems

Alphatronics

Brivo

Van Dusseldorp Training

Seris

Aritech

Intrasec

MOBOTIX

Alarm Meldnet

Crown Security Services

Eizo

Connect Security

Milestone

VBN

G4S

ASIS

Unii

MPL

OpenEye

Paralax

SmartCell

Bosch Security Systems

SmartSD

Seagate

BHVcertificaat.online

Sequrix

Hanwha Vision Europe

VVNL

Hikvision

VisionPlatform.ai

Service Centrale Nederland

Traka ASSA ABLOY

HD Security

Securitas

Advancis

LUGN

Add Secure

Gold-IP

Lobeco

SMC Alarmcentrale

Nenova

VAIBS

SOBA

Teletek

Kidde Commercial

Uniview

Multiwacht Security

CDVI

Distri Company

Centurion

2N

IDIS

VEB

Synguard

HID

Eagle Eye Networks

Paraat

Network Optix

Regio Control Veldt

ARAS

NIBHV

Bydemes

Secusoft

Nederland en België samen tegen drugssmokkel in havens

16 februari 2023
Redactie
06:22

Samen met bedrijven in de havens en rederijen starten de Nederlandse en Belgische overheden een offensief tegen de toenemende smokkel van harddrugs. Bedrijven die niet willen meewerken, worden mogelijk op termijn geweerd uit de havens, schrijft De Telegraaf.

De bedrijven zullen verschillende maatregelen moeten doorvoeren om de autoriteiten te helpen het smokkelen van harddrugs via de havens tegen te gaan. Gesproken wordt over verzegelde containers, strenge screening van personeel en biometrische toegangscontrole. Veel bedrijven werken al op deze manier, maar er is voor criminelen nog teveel ruimte om uit te wijken naar minder beveiligde locaties. Afgelopen jaar werd in Antwerpen en Rotterdam 160.000 kilo cocaïne onderschept en dat is naar verwachting nog maar het topje van de ijsber.

Bastions
De Nederlandse en Belgische overheden willen van de havens in Rotterdam en Antwerpen ‘bastions’ maken waar criminelen niet langer actief kunnen zijn. Daarover worden vrijdag afspraken gemaakt met de betrokken bedrijven. Begonnen wordt met de grootste terminals en rederijen. Daarna komen de kleinere bedrijven aan de beurt. Uiteindelijk moet elke container voorzien zijn van alarm, dat afgaat als een ‘uithaler’ de deur opent om drugs uit de reguliere lading te halen. Toegang tot de terminals en de ladingen mag alleen nog via vingerscans, zodat elke actie herleidbaar wordt. En er wordt een strenge controle van havenmedewerkers ingevoerd om corruptie tegen te gaan. De Nederlandse overheid maakt hiervoor jaarlijks 30 miljoen euro vrij.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

SequriX

Suricat

Distri Company

Seagate

Wordt een partner