Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Brivo

Crown Security Services

Ajax Systems

VAIBS

VGN Group

Optex

CDVI

Uniview

SmartCell

Distri Company

Van Dusseldorp Training

ASIS

Alarm Meldnet

Paxton

Advancis

NIBHV

Regio Control Veldt

Connect Security

Seris

Unii

LUGN

VVNL

2N

Bosch Security Systems

SOBA

MPL

HD Security

CSL

Service Centrale Nederland

HID

VBN

SMC Alarmcentrale

Trigion

Lobeco

Akuvox

MOBOTIX

OpenEye

VisionPlatform.ai

Multiwacht Security

Centurion

SmartSD

Add Secure

Traka ASSA ABLOY

Synguard

Supraenet

Milestone

VEB

Network Optix

ARAS

Sequrix

Securitas

ASSA ABLOY

IDIS

G4S

Seagate

Eizo

Eagle Eye Networks

Masset

WBN Security

VIGI

Genetec

i-Pro

Hanwha Vision Europe

Kidde Commercial

Teletek

ADI

Aritech

Paraat

Alphatronics

Bydemes

OSEC

Top Security

Secusoft

Paralax

Nenova

Nederland niet goed voorbereid op kernramp

8 augustus 2016
Redactie
06:19

Volgens emeritus hoogleraar en atoomfysicus Wim Turkenburg moet Nederland zich beter voorbereiden op een kernramp. Dit zegt hij in de Volkskrant in een reactie op het besluit van de Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen om miljoenen extra jodiumtabletten in te slaan.
De Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen neemt de maatregel vanwege zorgen over de kernreactor in het Belgische Tihange. Deze staat ongeveer 50 kilometer ten zuiden van Maastricht. Ook in Nederland zijn er zorgen over de oude Belgische kerncentrales in Tihange en Doel die de afgelopen jaren diverse gebreken hebben vertoond. Doel ligt zelfs maar 2 kilometer van de Nederlandse grens. De reactoren Doel 1 en Doel 2 zijn volgens de Volkskrant eigenlijk afgeschreven, maar België wil ze nog tien jaar in bedrijf houden. Turkenburg benadrukt dat de kans op een ramp klein is, omdat de reactoren nog altijd volledig aan de Europese eisen voldoen en er streng toezicht vanuit de overheid wordt gehouden. Ook is er overleg met België om over en weer elkaars kernreactoren te controleren.
Jodiumtabletten
Net als Duitsland heeft Nederland jodiumtabletten ingeslagen voor kinderen tot 18 jaar en zwangere vrouwen die binnen een straal tot twintig kilometer rond de kernreactoren wonen. In maart werden nog eens vijftien miljoen extra tabletten besteld om ook mensen tussen de 18 en 40 jaar te beschermen en de straal uit te breiden tot honderd kilometer. Volgens Turkenburg bieden jodiumtabletten overigens slechts beperkte bescherming. Hij vindt het veel belangrijker dat er aan een goed evacuatieplan wordt gewerkt. Op dat gebied lopen de Belgen voorop, zo zegt hij, waarbij gebruik is gemaakt van de ervaringen die in Fukushima zijn opgedaan, waar enkele jaren geleden een grote kernramp plaatsvond. Daarbij moesten mensen binnen een straal van 100 kilometer rond de kerncentrale worden geëvacueerd, terwijl in Nederland van 20 kilometer wordt uitgegaan. Volgens Turkenburg wordt te weinig rekening gehouden met de logistieke problemen die dat met zich meebrengt. Daarom heeft ontwikkeling van een goed plan de hoogste prioriteit.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Distri Company

SequriX

Suricat

Boon Edam

VIGI

Wordt een partner