Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

Paxton

Connect Security

Add Secure

Nenova

Distri Company

Regio Control Veldt

EAL

Trigion

SOBA

Network Optix

Alphatronics

Akuvox

Aritech

Alarm Meldnet

Secusoft

Sequrix

Milestone

CDVI

Avigilon Alta

Kidde Commercial

NIBHV

Uniview

Gold-IP

Brivo

VAIBS

Lobeco

NetworxConnect

MOBOTIX

Oribi ID Solutions

SmartCell

VideoGuard

Top Security

Bydemes

Service Centrale Nederland

Hikvision

HD Security

Eagle Eye Networks

Traka ASSA ABLOY

2N

Unii

Eizo

SMC Alarmcentrale

VGN Group

Intrasec

Hanwha Vision Europe

Paraat

Seris

ADI

Centurion

CSL

Multiwacht

Dero Security Products

VEB

OSEC

Masset

Crown Security Services

ASSA ABLOY

i-Pro

SmartSD

Bosch Security Systems

ASIS

HID

Optex

Ajax Systems

G4S

BHVcertificaat.online

Seagate

IDIS

Genetec

PG Security Systems

VVNL

Securitas

Advancis

VBN

Nederlanders aangehouden in Belgisch phishing-onderzoek

22 juni 2022
Redactie
06:19

In een Belgisch onderzoek heeft de Nederlandse politie op dinsdag 21 juni 2022 acht mannen en een vrouw aangehouden in verschillende delen van Nederland. Zij worden ervan verdacht deel uit te maken van een criminele organisatie die via phishing miljoenen euro’s heeft buitgemaakt.

De politie heeft op verzoek van de Belgische politie en parket Oost-Vlaanderen 24 doorzoekingen verricht in de politie-eenheden Amsterdam, Midden Nederland, West Brabant, Rotterdam, Oost Nederland en Den Haag. Hierbij zijn er onder andere een vuurwapen, designer kleding, dure horloges en tienduizenden euro’s aan cash geld in beslag genomen. De verdachten zijn mannen in de leeftijd van 25 tot en met 36 jaar uit Amsterdam, Almere, Rotterdam en Spijkenisse en een 25-jarige vrouw uit Deventer.

Europees onderzoeksbevel
Ze worden verdacht van phishing, internetoplichting en witwassen. Volgens de Belgische politie zijn er tientallen Belgische slachtoffers bekend. Zij werden benaderd via e-mail, sms’jes, WhatsApp-berichten en vervolgens – via een phishinglink- naar een nagemaakte (bank)website geleid. Zo kreeg het criminele netwerk toegang tot hun rekeningen en heeft het naar schatting meerdere miljoenen euro’s buit kunnen buitmaken.
De Belgische onderzoeksrechter vaardigde een Europees onderzoeksbevel uit aan het OM in Amsterdam om de verdachten aan te houden en de woningen te doorzoeken. Dinsdagochtend 21 juni viel de politie tegelijkertijd de 24 adressen binnen. De aangehouden verdachten zitten vast en hun overlevering aan België wordt in gang gezet. Meerdere aanhoudingen worden niet uitgesloten.

Geen grenzen
Het onderzoek is volgens de politie een mooi voorbeeld van de samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische politie om grensoverschrijdende criminaliteit tegen te gaan. In dit geval hebben politiezone Aalter, de Federale Gerechtelijke Politie, parket Oost-Vlaanderen, de Nederlandse Politie, OM Amsterdam en Europol samen gewerkt. Het is een signaal aan criminelen dat opsporing niet stopt bij een landsgrens.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

Distri Company

SequriX

Wordt een partner