Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paralax

Bosch Security Systems

SmartSD

Alphatronics

Seris

VVNL

VisionPlatform.ai

Van Dusseldorp Training

ASSA ABLOY

Eizo

i-Pro

OSEC

SMC Alarmcentrale

Milestone

Trigion

Akuvox

Distri Company

Uniview

Advancis

Seagate

ASIS

2N

Sequrix

Genetec

Nenova

Ajax Systems

NIBHV

Top Security

ARAS

IDIS

Multiwacht Security

WBN Security

Connect Security

Regio Control Veldt

HD Security

CDVI

Synguard

CSL

VEB

Alarm Meldnet

Brivo

OpenEye

Centurion

VAIBS

SOBA

Network Optix

Supraenet

Service Centrale Nederland

HID

G4S

Lobeco

Unii

LUGN

Hanwha Vision Europe

Bydemes

ADI

Securitas

Eagle Eye Networks

Masset

Secusoft

Aritech

VBN

MOBOTIX

MPL

Optex

Paraat

Kidde Commercial

Paxton

Teletek

VIGI

Add Secure

Crown Security Services

SmartCell

Traka ASSA ABLOY

Nederlandse beveiligers teruggehaald uit skioord

29 januari 2026
Redactie
08:42

Een experiment met Nederlandse beveiligers in het Oostenrijkse skioord St. Anton is voortijdig beëindigd na een conflict met de lokale autoriteiten, meldt het AD. De Special Security Group, die eerder succesvol werd ingezet in andere Tiroolse plaatsen, heeft haar mensen teruggetrokken omdat de werkomstandigheden volgens initiatiefnemer Rendel van den Heuvel onvoldoende veilig zouden zijn.

Daarmee komt een abrupt einde aan een initiatief dat juist bedoeld was om het toenemende geweld en de onrust in het uitgaansleven te beteugelen. Aanleiding voor de breuk was een incident in de nacht van 4 december, waarbij een agressieve man uit een discotheek werd verwijderd. Die keerde zich vervolgens tegen de portiers en beveiligers. De Nederlandse beveiligers grepen in en schakelden de man zonder geweld uit, waarna zij de politie belden. Volgens Van den Heuvel duurde het ruim een half uur voordat de politie arriveerde en ontstond er direct frictie doordat de agenten de kant van de lokale betrokkene zou hebben gekozen. Kort daarop startte de politie een onderzoek naar het optreden van de beveiligers. Dat onderzoek loopt nog, maar verdere inhoudelijke toelichting blijft vooralsnog uit.

Gebrek aan rugdekking

Van den Heuvel stelt dat zijn team zich niet gesteund voelde door de lokale politie en spreekt van een gebrek aan gezag en rugdekking. In zijn ogen ondermijnt dat niet alleen de effectiviteit van particuliere beveiliging, maar ook de veiligheid van zijn medewerkers. De burgemeester van St. Anton bevestigt dat de samenwerking in goed overleg is beëindigd en ziet geen aanwijzingen dat de veiligheid in het skioord structureel tekortschiet. De politie benadrukt dat de situatie onder controle is en dat de aanwezigheid in toeristische gebieden dit seizoen is opgevoerd.
Het vertrek van de Nederlandse beveiligers komt op een moment dat meerdere Oostenrijkse skigebieden kampen met agressie, vechtpartijen en incidenten waarbij alcoholmisbruik een grote rol speelt. Met name in populaire après-skilocaties raken lokale jongeren en buitenlandse toeristen steeds vaker bij geweld betrokken. Ook Nederlanders worden daarbij regelmatig genoemd in politierapportages.
Volgens Van den Heuvel ligt de sleutel tot succes in nauwe samenwerking tussen particuliere beveiliging, gemeenten en politie. In plaatsen waar die samenwerking wel goed functioneert, zoals Westendorf, ziet hij aantoonbaar effect. Voor St. Anton sluit hij een terugkeer niet uit, maar alleen als er duidelijke afspraken worden gemaakt over bevoegdheden, verantwoordelijkheden en ondersteuning door de autoriteiten. Het incident onderstreept volgens hem hoe kwetsbaar de balans is tussen publieke en private veiligheid in drukbezochte toeristische gebieden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Suricat

IQSIGHT

VIGI

SequriX

Wordt een partner