Nederlandstalige OCTAVE Allegro risicoanalyse
OCTAVE Allegro is een wereldwijd geaccepteerde risicoanalysemethodiek, waarmee organisaties de beveiligingsrisico’s waaraan hun informatievoorziening bloot staat in kaart kunnen brengen. De Security Academy heeft het wereldwijde recht gekregen deze risicoanalysemethodiek naar het Nederlands te vertalen en aan te bieden.
Carnegie Mellon University is de eigenaar van de methodiek. De grote kracht van OCTAVE Allegro is de pragmatische manier waarop aan de risicoanalyse invulling gegeven kan worden. Er wordt gekeken vanuit datgene waar het echt om gaat, namelijk de informatie zelf en de containers waarin deze zich kan bevinden. Dit maakt het mogelijk de risicoanalyse heel gericht uit te voeren en te beperken tot die zaken die ertoe doen.
De Security Academy heeft de ambitie in 2011 haar portfolio van opleidingen uit te breiden met internationaal gecertificeerde opleidingen en methodieken, zoals CISSP, CISM , CISA , CobiT en SABSA. Ook deze lesstof zal zoveel mogelijk in het Nederlands aangeboden worden. Sinds 2007 ontwikkelt de Security Academy Nederlandstalige Post-HBO opleidingen informatiebeveiliging. De risicoanalyse methodiek OCTAVE Allegro is onderdeel van de Nederlandstalige Post-HBO opleiding Information Security Management Professional.