Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Service Centrale Nederland

Zevix

OpenEye

VBN

Van Dusseldorp Training

VAIBS

Distri Company

Paxton

Hanwha Vision Europe

LUGN

Teletek

ADI

Masset

ASIS

IDIS

Multiwacht Security

Trigion

Supraenet

Eizo

Connect Security

Ajax Systems

MPL

Add Secure

Kidde Commercial

Secusoft

Paralax

SmartSD

Advancis

Centurion

Synguard

Alarm.com

Traka ASSA ABLOY

NIBHV

Milestone

VEB

WBN Security

G4S

OSEC

Seris

CDVI

Bydemes

SOBA

Seagate

Akuvox

Top Security

Network Optix

HD Security

ARAS

Nenova

VVNL

Genetec

Brivo

Sequrix

Alphatronics

VisionPlatform.ai

SmartCell

Uniview

ASSA ABLOY

2N

Aritech

i-Pro

Eagle Eye Networks

Optex

MOBOTIX

Axis Communications

Crown Security Services

Securitas

Regio Control Veldt

Paraat

VIGI

Lobeco

Alarm Meldnet

CSL

HID

SMC Alarmcentrale

Unii

IQSIGHT

NIBHV helpt De Kuip bij efficiënter ontruimen

19 februari 2026
Redactie
12:53

Het veilig ontruimen van een voetbalstadion met tienduizenden bezoekers vraagt om meer dan routine en ervaring alleen. In Stadion Feijenoord in Rotterdam, beter bekend als De Kuip, is daarom een nieuwe, praktijkgerichte e-learning voor ontruiming geïntroduceerd. De training is ontwikkeld door de Security Management Group (SMG), een volle dochter van Stadion Feijenoord, in samenwerking met het NIBHV. De lancering kreeg op 25 januari een officieel karakter voorafgaand aan de eredivisiewedstrijd tussen Feyenoord en Heracles Almelo.

De dagelijkse veiligheid tijdens wedstrijden en evenementen in De Kuip ligt in handen van Security Management Group. De circa 450 stadionbeveiligers fungeren daarbij als stewards én als eerstelijns bedrijfshulpverleners. Bij incidenten zijn zij verantwoordelijk voor eerste hulp en, indien nodig, voor het (gedeeltelijk) ontruimen van het stadion. Met een verwachte groei naar 500 medewerkers ontstond bij SMG de behoefte aan een laagdrempelige en continue opleidingsvorm.
Volgens SMG-directeur Bernard Gerritsma moest het een praktische training worden die medewerkers in hun eigen tempo kunnen volgen. Die wens resulteerde in een e-learning die volledig is opgebouwd uit realistische scenario’s, vastgelegd in 360-gradenvideo’s in het stadion zelf. Tekstuele theorie is bewust achterwege gelaten. De training is bovendien geschikt voor gebruik op smartphones, wat aansluit bij de praktijk van de doelgroep.

Hoog leerrendement

Het eveneens in Rotterdam gevestigde NIBHV was nauw betrokken bij de ontwikkeling en certificering van de module. Adviseur Michael Daudey benadrukt dat de herkenbare omgeving en interactieve aanpak zorgen voor een hoog leerrendement. Ook Feyenoord ziet de meerwaarde. Manager safety & security Wouter Jansen spreekt van een belangrijke professionaliseringsslag die bijdraagt aan het veiligheidsniveau in het stadion.
Met de nieuwe ontruimingstraining beschikt De Kuip over een moderne en praktijkgerichte aanvulling op de bestaande beveiligings- en bhv-kennis. Daarmee wordt niet alleen geïnvesteerd in veiligheid, maar ook in vertrouwen en vakmanschap van de mensen die verantwoordelijk zijn voor een ongestoorde stadionervaring.

Lees hier het complete artikel in Vakblad Veiligheid.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Suricat

IQSIGHT

Boon Edam

Seagate

SequriX

VIGI

Distri Company

Wordt een partner