Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Eizo

Paraat

IDIS

VEB

VideoGuard

Advancis

Network Optix

SMC Alarmcentrale

MOBOTIX

Alphatronics

Paxton

Eagle Eye Networks

VVNL

G4S

Centurion

Trigion

Masset

SmartCell

Bydemes

Seris

ARAS

SOBA

Genetec

Alarm Meldnet

Secusoft

Traka ASSA ABLOY

OSEC

ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

Hanwha Vision Europe

Synguard

Crown Security Services

EAL

Milestone

Top Security

i-Pro

Unii

VAIBS

VGN Group

Sequrix

ADI

HD Security

Ajax Systems

Service Centrale Nederland

SmartSD

ASIS

Optex

NIBHV

2N

HID

Avigilon Alta

NetworxConnect

Gold-IP

Distri Company

Lobeco

Aritech

Akuvox

Oribi ID Solutions

Multiwacht

Brivo

Connect Security

Hikvision

Intrasec

CDVI

VBN

CSL

Nenova

Uniview

Dero Security Products

Securitas

Seagate

BHVcertificaat.online

Kidde Commercial

Regio Control Veldt

Add Secure

Nieuw model paspoort geïntroduceerd

30 augustus 2021
Redactie
13:02

Vanaf nu is het nieuwe model van het nationale paspoort aan te vragen. Dit bevat geen BSN meer op de voorkant van de houderpagina. Voortaan staat het BSN op de achterkant in leesbare cijfers en is deze verwerkt in een QR-code. Het BSN is ook verwijderd uit de machineleesbare strook en chip.

Dankzij deze verandering is het makkelijker om een kopie van de ID-pagina te maken, zonder dat daarbij het voor identiteitsfraude gevoelige BSN-nummer wordt weergegeven. Dat nummer hoeft normaal alleen aan banken en overheden verstrekt te worden en dus niet aan verhuurbedrijven en dergelijke. Naast de nieuwe plaats van het BSN-nummer zijn in het nieuwe model enkele echtheidskenmerken vernieuwd doorgevoerd. Deze vernieuwing is niet van toepassing op het noodpaspoort en laissez-passer.

Huidig paspoort blijft geldig
De introductie van dit nieuwe model betekent niet dat het huidige paspoort niet meer geldig is. Na het verlengen of aanvragen van een paspoort ontvangt de aanvrager het nieuwe model. De invoering van overige paspoortmodellen gebeurt gefaseerd tot het einde van dit kalenderjaar. De invoering heeft geen invloed op het kunnen aanvragen of uitgeven van de documenten. Een informatieplaat geeft een overzicht van alle veranderingen. Ook is voor het nieuwe paspoort een toolkit uitgebracht.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Videoguard

Suricat

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Boon Edam

Wordt een partner