Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Unii

Add Secure

Seris

Alarm Meldnet

Advancis

Genetec

VAIBS

Paralax

Paxton

IDIS

Hanwha Vision Europe

Secusoft

Ajax Systems

Aritech

G4S

LUGN

Alphatronics

NIBHV

Eagle Eye Networks

Milestone

VGN Group

Optex

Multiwacht Security

VBN

Regio Control Veldt

Kidde Commercial

CDVI

Synguard

Service Centrale Nederland

WBN Security

Eizo

Van Dusseldorp Training

MOBOTIX

ADI

MPL

Hikvision

Network Optix

Uniview

Masset

Lobeco

SmartSD

SmartCell

Distri Company

Crown Security Services

ASIS

SMC Alarmcentrale

Nenova

2N

Bydemes

Traka ASSA ABLOY

Gold-IP

Brivo

Seagate

ASSA ABLOY

Securitas

VIGI

Connect Security

VVNL

VisionPlatform.ai

Sequrix

VEB

Centurion

Paraat

Akuvox

OpenEye

ARAS

Intrasec

CSL

OSEC

Teletek

HID

Top Security

Trigion

Bosch Security Systems

SOBA

i-Pro

HD Security

Nieuw paspoort al voor introductie gekraakt

27 januari 2006
Redactie
00:37

De beveiliging van het nieuwe biometrische paspoort is nog voor de introductie gekraakt door beveiligingsspecialisten. Dat maakt het Vara-wetenschapsprogramma Nieuwslicht donderdag bekend. Het nieuwe paspoort is voorzien van een chip waarop de gegevens van de houder en een scan van het gezicht staan.

De informatie op de chip wordt op afstand gelezen door een kaartlezer. Specialisten van een bedrijf uit Delft wisten het radiosignaal tussen de chip en de kaartlezer te onderscheppen. Nadat de zogeheten versleutelingscode werd gekraakt, was alle informatie op de chip te lezen. Volgens de beveiligingsspecialisten en hoogleraar computerbeveiliging Bart Jacobs is de beveiliging van het nieuwe paspoort ondermaats.

Volgens Nieuwslicht heeft een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken laten weten dat wordt gewerkt aan een manier om het beveiligingslek te dichten. Die oplossing wordt in februari voorgedragen aan de ICAO, de instantie die wereldwijd de eisen voor paspoorten formuleert. De bedoeling is dat het nieuwe biometrische paspoort in augustus van dit jaar wordt ingevoerd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

VIGI

Seagate

Distri Company

SequriX

Wordt een partner