Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VideoGuard

Unii

VAIBS

HID

Bydemes

VBN

Hikvision

Seris

Multiwacht

IDIS

SOBA

CSL

Hanwha Vision Europe

CDVI

Sequrix

Oribi ID Solutions

Akuvox

Synguard

Regio Control Veldt

Securitas

SMC Alarmcentrale

Dero Security Products

SmartCell

Paxton

Alarm Meldnet

Optex

Uniview

G4S

VEB

BHVcertificaat.online

Secusoft

Bosch Security Systems

ASSA ABLOY

Advancis

Centurion

Genetec

Intrasec

Traka ASSA ABLOY

ADI

OSEC

Service Centrale Nederland

Gold-IP

Teletek

2N

Paraat

EAL

Aritech

Distri Company

Eizo

ARAS

Nenova

Kidde Commercial

Connect Security

Seagate

Alphatronics

Brivo

Lobeco

Masset

VisionPlatform.ai

HD Security

Milestone

Network Optix

VVNL

Ajax Systems

i-Pro

NIBHV

MPL

LUGN

Paralax

Add Secure

VGN Group

SmartSD

ASIS

Eagle Eye Networks

MOBOTIX

Crown Security Services

Trigion

Top Security

Nieuwe extra beveiligde zittingszaal in PI Vught

29 maart 2025
Redactie
07:02

In de Penitentiaire Inrichting (PI) in Vught is een nieuwe extra beveiligde zittingszaal (EBZ) in gebruik genomen. Deze zittingszaal biedt de mogelijkheid om in strafzaken die zich daarvoor lenen, vervoer van extreem vluchtgevaarlijke verdachten te voorkomen. Minder transport van gedetineerden zorgt voor minder veiligheidsrisico’s en minder overlast voor de omgeving van de PI Vught.

De rechter beslist per zaak of gebruik van de extra beveiligde zittingszaal passend is of dat de zitting in een van de andere extra beveiligde zittingslocaties van de Rechtspraak moet plaatsvinden, zoals in Justitieel Complex Schiphol en de Bunker in Amsterdam-Osdorp. Daarbij kijkt de rechter naar de complexiteit van de zitting, het aantal verdachten en andere direct betrokkenen, zoals advocaten en eventuele getuigen en benadeelde partijen. De zittingen in de zaal kunnen via een videoverbinding door pers en publiek worden gevolgd. Voor de pers is daarnaast een aantal plekken in de zittingszaal beschikbaar. De nieuwe zittingszaal valt formeel onder de Rechtbank Oost-Brabant. Alle rechtbanken en gerechtshoven kunnen er gebruik van maken.
Het aantal rechtszaken met een hoog veiligheidsrisico is de afgelopen jaren gegroeid, wat de behoefte aan extra beveiligde zittingslocaties vergroot. Naast Vught worden er in de komende jaren ook nieuwe EBZ-locaties in Vlissingen en Lelystad gerealiseerd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Videoguard

Distri Company

SequriX

Seagate

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner