Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

G4S

MPL

MOBOTIX

SOBA

VVNL

Lobeco

2N

Eizo

CSL

SmartSD

VEB

HID

LUGN

Securitas

Hanwha Vision Europe

WatchTower

IDIS

Nenova

Bydemes

ARAS Security

247kooi

OSEC

Alphatronics

NIBHV

ASSA ABLOY

Paraat

Distri Company

Ajax Systems

Unii

Uniview

Kidde Commercial

Milestone

OpenEye

WBN Security

HD Security

VIGI

ADI

VAIBS

Sequrix

Top Security

Masset

Regio Control Veldt

Multiwacht Security

Seris

Crown Security Services

Genetec

Eye Watch Security Group

Centurion

Axis Communications

Traka ASSA ABLOY

Zevix

Alarm.com

SMC Alarmcentrale

Seagate

Aritech

Eagle Eye Networks

ASIS

Connect Security

Roskam Groep

Service Centrale Nederland

Alarm Meldnet

Secusoft

Paxton

CDVI

Akuvox

Add Secure

Supraenet

Teletek

Paralax

IQSIGHT

Van Dusseldorp Training

Optex

Network Optix

SmartCell

Advancis

Trigion

More2Safety

Synguard

Brivo

Nieuwe inspectieschema’s voor opslag gevaarlijke stoffen

2 maart 2026
Redactie
13:11

Het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid heeft op 2 maart 2026 twee nieuwe inspectieschema’s voor brandbeveiliging bij de opslag van gevaarlijke stoffen gepubliceerd. Het gaat om het inspectieschema Uitgangspuntendocument brandbeveiliging opslag gevaarlijke stoffen PGS 2.0 en het inspectieschema Brandbeveiliging opslag gevaarlijke stoffen PGS 2.0. Beide documenten vervangen de versies uit 2017 en spelen in op ontwikkelingen in wet- en regelgeving en praktijkervaringen.

Het inspectieschema UPD PGS 2.0 richt zich op de beoordeling van de uitgangspunten voor brandbeveiliging in de fase van de bouwaanvraag. Het bijbehorende uitgangspuntendocument beschrijft de doelstellingen, prestatie-eisen en specificaties van de brandbeveiliging. Daarbij worden ook de bouwkundige, organisatorische en installatietechnische randvoorwaarden vastgelegd die noodzakelijk zijn voor een goed functionerend brandbeveiligingssysteem. Het UPD vormt daarmee de eerste stap in het realiseren van effectieve brandbeveiliging conform de PGS-richtlijnen en vergunningsvereisten.

Inspectiewijze

Het inspectieschema Brandbeveiliging PGS 2.0 is bedoeld voor de beoordeling van het uitgewerkte ontwerp en de gerealiseerde brandbeveiliging in de praktijk. Hierin staat beschreven hoe brandbeveiligingsinstallaties en bijbehorende randvoorwaarden in samenhang worden geïnspecteerd om vast te stellen of aan de gestelde PGS-eisen wordt voldaan. De schema’s zijn nadrukkelijk gericht op een integrale beoordeling van het totale brandbeveiligingssysteem.
In versie 2.0 zijn beoordelingscriteria en methodieken verder gespecificeerd en opgesplitst naar deelgebieden om meer duidelijkheid en harmonisatie te bieden. Ook zijn inspectiepunten voor PGS-toepassingen aangescherpt en is extra aandacht besteed aan het detailontwerp. De harmonisatieafspraak rond het inspectierapport PGS is geïntegreerd en definities zijn uitgebreid en verduidelijkt.
De nieuwe schema’s treden op 1 september 2026 in werking, zes maanden na publicatie. Tot die datum kunnen de eerdere versies nog worden toegepast. Het CCV adviseert betrokken partijen om zich tijdig te verdiepen in de aangescherpte eisen om een soepele overgang te waarborgen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Eyewatch Security Group

Distri Company

More2Safety

Suricat

VIGI

Seagate

IQSIGHT

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner