Nieuwe IP-video-oplossingen van Mobotix
Mobotix heeft op Light+Building in Frankfurt de infraroodcamera M15D-Thermal, de IP-video-deurintercom T25, intuïtief te bedienen videomanagementsoftware MXMultiViewer, en video-ontvangstinstallatie MxDisplay gepresenteerd.
Alle Mobotix-camera’s bevatten lichtgevoelige 5 Megapixel sensoren, MxLEO-software voor beeldverbetering en MxActivitySensor om loze alarmmeldingen te voorkomen.
De nieuwe modules van de M15D-warmtecamera meten de warmte die objecten en personen uitstralen, en werken dus bij volledige duisternis. In combinatie met de Mobotix-software voor bewegingsdetectie, MxActivitySensor, kunnen daardoor ook ’s nachts bewegingen op het beeld worden gedetecteerd, waarbij alleen positieveranderingen leiden tot afgifte van een alarmsignaal. Objecten die wel bewegen, maar niet van plaats veranderen, activeren geen signaal. Ook overdag bieden thermische modules voordelen, omdat ze bijvoorbeeld bewegende objecten signaleren in de schaduw, tijdens de schemering of achter struiken. Een M15 uitgerust met zowel een thermische module als een daglichtsensor, heeft als voordeel dat de beelden van beide te combineren zijn. Dan worden overdag en tijdens de schemering opnamen met een hoge resolutie van 5 megapixel gemaakt, terwijl gedurende de nacht bewegingen met zekerheid worden gedetecteerd. De thermische modules van Mobotix zijn weerbestendigheid conform IP65 en net als de daglichtmodules verkrijgbaar met verschillende brandpuntafstanden.

De videomanagementsoftware MxMultiviewer is een volledig nieuwe ontwikkeling voor PC-, Apple- en Linux-systemen, waarbij de nadruk is gelegd op een eenvoudige en intuïtieve bediening. Schermvullende weergave met één muisklik, ondersteuning voor meerdere monitoren, overzichtelijke weergave van gebeurtenissen en alarmberichten, zijn maar een paar van de vele voordelen van deze nieuwe software. Ook de automatische configuratie van de uitgebreide MxMultiViewer verdient de aandacht. Alle Mobotix-componenten in een netwerk worden door die software zelfstandig gedetecteerd en vooraf geïnitialiseerd. Zo kan in een paar minuten een volledig netwerk met camera’s en deurintercoms in bedrijf worden genomen, zonder browser, zonder extra software en – zoals gebruikelijk bij Mobotix – zonder kosten.
Met de T25 IP-video-deurintercom presenteert Mobotix een modulair systeem voor deurcommunicatie en toegangscontrole, die de videotelefoniestandaard VoIP/SIP ondersteunt. Deze nieuwe domoticaoplossing is op elk gewenst moment uit te breiden en te voorzien van nieuwe software. In de cameramodule met de 5 Megapixel sensor van Mobotix, worden alle gebeurtenissen voor het gebouw of bij de deur opgeslagen. De hemisferische techniek zorgt voor een ononderbroken beeld van muur tot muur en vloer tot plafond. De T25 kan alles wat er voor de deur gebeurt registreren, inclusief geluid en ondersteunt een intercom-functie met afstandsbediening voor het openen van de deur. Wereldwijd via bijvoorbeeld een PC of de Mobotix-app. Met een ingebouwde berichtenfunctie kunnen berichten bij de deur worden achtergelaten en opgeroepen. Ook is toegang mogelijk met pincode, RFID-transponder of onderweg met de Mobotix-app, zonder sleutel. De T25 is samen met andere geïnstalleerde Mobotix-camera’s en systeemmodules uit te bouwen tot een multifunctionele totaaloplossing.








































































































