Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

SMC Alarmcentrale

Alphatronics

WatchTower

Seris

IDIS

Eizo

Uniview

Milestone

Advancis

Network Optix

VEB

Axis Communications

Genetec

Hanwha Vision Europe

Teletek

Connect Security

Brivo

Multiwacht Security

Zevix

Optex

Alarm Meldnet

Alarm.com

CSL

Traka ASSA ABLOY

SmartCell

Sequrix

Van Dusseldorp Training

Akuvox

Add Secure

WBN Security

Regio Control Veldt

Aritech

Distri Company

Ajax Systems

Masset

NIBHV

Paralax

CDVI

Paraat

Centurion

Bydemes

Seagate

SOBA

VVNL

Paxton

Kidde Commercial

Securitas

Synguard

G4S

SmartSD

ARAS

ADI

Secusoft

MPL

Lobeco

Supraenet

OpenEye

ASIS

LUGN

2N

Unii

Top Security

HD Security

Crown Security Services

MOBOTIX

HID

Nenova

OSEC

ASSA ABLOY

VIGI

Trigion

IQSIGHT

Service Centrale Nederland

VAIBS

Eagle Eye Networks

Nieuwe kaders en regels nodig tegen cybercrime

11 april 2012
Redactie
09:58

Minister Opstelten van Justitie ziet een noodzaak voor nieuwe regelgeving rond cybercrime. Hij is echter afhankelijk van Europese ontwikkelingen. Ook is nog veel onduidelijk over de rechten van politie en justitie. Cybercrime kost de Nederlandse samenleving jaarlijks tenminste tien miljard euro, oftewel 1,5 tot 2 procent van ons bbp.

Eerder had Opstelten in een brief aan de kamer gesteld dat het huidig juridisch kader tekort schiet. Wat er precies zal moeten veranderen moet nog blijken uit onderzoeken.

Cybercrime kost de Nederlandse samenleving jaarlijks tenminste tien miljard euro, oftewel 1,5 tot 2 procent van ons bbp. Dat is evenveel als de economische groei die we in 2010 nog hadden. Dit blijkt uit verkennend onderzoek door TNO. Er zijn echter sterke aanwijzingen dat de werkelijke kostenpost een factor twee of drie hoger ligt. Nader onderzoek moet uitwijzen waar de schade precies wordt geleden en hoe de kosten terug zijn te dringen.

Van de totale schade komt drie kwart voor rekening van het bedrijfsleven, de overheid draait op voor zo’n vijftien procent en de burger voor tien procent. De grootste schadeposten komen ook voor in het bedrijfsleven: inbreuken op intellectuele eigendom zijn goed voor 3,3 miljard euro, gevolgd door industriële spionage ter waarde van 2 miljard. Met 1,5 miljard euro staat belasting- en uitkeringsfraude op de derde plaats. Inzicht in de daadwerkelijke kosten van cybercrime zou een noodzakelijke aanvulling zijn op onder meer het Cybersecuritybeeld van het Nationaal Cyber Security Centrum, waarin de dreigingen in het ICT-domein worden beschreven.

Lees verder: tno.nl en nu.nl

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

IQSIGHT

Distri Company

Boon Edam
Seagate

Suricat

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner