Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Gold-IP

Oribi ID Solutions

Bydemes

VAIBS

VEB

Secusoft

Synguard

Advancis

Connect Security

Eizo

Sequrix

VVNL

Nenova

OSEC

EAL

Akuvox

ASSA ABLOY

Traka ASSA ABLOY

Unii

Lobeco

Network Optix

Seris

SmartSD

Dero Security Products

Bosch Security Systems

BHVcertificaat.online

MOBOTIX

Distri Company

LUGN

G4S

Ajax Systems

Seagate

Service Centrale Nederland

Aritech

Uniview

Genetec

Eagle Eye Networks

Milestone

VideoGuard

Centurion

Trigion

Hanwha Vision Europe

SMC Alarmcentrale

VBN

Hikvision

HD Security

SOBA

Multiwacht

ARAS

Kidde Commercial

Alarm Meldnet

Regio Control Veldt

Add Secure

SmartCell

Brivo

IDIS

Intrasec

i-Pro

HID

2N

Optex

VGN Group

Securitas

ASIS

CDVI

ADI

Teletek

CSL

Alphatronics

Masset

Paxton

MPL

Crown Security Services

Top Security

VisionPlatform.ai

Paraat

Paralax

NIBHV

Nieuwe modeluniformen gemeentelijke boa’s

10 maart 2014
Redactie
18:02

Om de herkenbaarheid van Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) groter te maken, is er een uniform ontworpen. Het uniform is ontwikkeld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

Door het modeluniform wordt de boa voor burgers duidelijk herkenbaar. Minister Opstelten heeft de presentatie bijgewoond van het nieuwe modeluniform. Het modeluniform is een beschrijving van de visuele uitgangspunten van een uniform. De bewindsman reikte tevens certificaten uit aan vier van de boa’s, die als eerste zijn geslaagd voor de aangescherpte basisbekwaamheidstoets voor boa’s.
modeluniform voor Boas
Gemeenten krijgen het gebruiksrecht en een handleiding die ze kunnen gebruiken bij het aanschaffen van het uniform en bepalen zelf of ze het boa-uniform gaan gebruiken. Den Haag en Eindhoven hebben al aangegeven dat hun boa’s in het modeluniform zullen gaan lopen. Het ontwerp, de kleur en de plek en het gebruik van logo’s staan vast. Gemeenten hebben wel de mogelijkheid hun eigen gemeentelogo op het uniform te plaatsen.
Het modeluniform en de toets dragen beide bij aan de professionalisering van gemeentelijke boa’s. Sinds enige tijd worden er aanvullende eisen gesteld aan de basisbekwaamheid van boa’s in de openbare ruimte. De nieuwe basisbekwaamheidstoets voor boa’s is een belangrijk middel voor de verbetering van de kwaliteit en professionaliteit van boa’s in de openbare ruimte. In de aangescherpte cursus is expliciet aandacht voor gesprekstechnieken. Ook is er een systeem ingevoerd waardoor boa’s permanent worden her- en bijgeschoold.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Videoguard

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Suricat

Distri Company

SequriX

Wordt een partner