Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MOBOTIX

Add Secure

Oribi ID Solutions

Regio Control Veldt

Seris

SmartCell

Masset

Traka ASSA ABLOY

VVNL

Bydemes

Akuvox

Service Centrale Nederland

2N

NetworxConnect

VideoGuard

IDIS

Optex

Brivo

Secusoft

VEB

SmartSD

Network Optix

BHVcertificaat.online

HD Security

Securitas

ARAS

Eagle Eye Networks

G4S

Dero Security Products

ADI

i-Pro

Multiwacht

Nenova

OSEC

VAIBS

PG Security Systems

SOBA

EAL

Top Security

Alphatronics

NIBHV

Genetec

Connect Security

Paraat

Gold-IP

Sequrix

Lobeco

Seagate

VBN

Paxton

CDVI

Hanwha Vision Europe

CSL

Eizo

Ajax Systems

Bosch Security Systems

VGN Group

SMC Alarmcentrale

Distri Company

Advancis

Alarm Meldnet

Crown Security Services

Aritech

ASIS

Intrasec

Kidde Commercial

Hikvision

Avigilon Alta

Milestone

Uniview

HID

Trigion

Unii

ASSA ABLOY

Centurion

Nieuwe proef met preventief fouilleren in Amsterdam

15 september 2022
Redactie
05:50

Vanaf volgende maand gaat Amsterdam opnieuw als proef controleren op wapens. Dat gebeurt in vijf zogeheten ‘veiligheidsrisicogebieden’ in Noord, Zuid, Nieuw-West en Zuidoost. De proef loopt van oktober tot januari 2023. In elk gebied worden vijf controles gehouden. Onderzoekers lopen mee.

De politie mag iedere willekeurige voorbijganger fouilleren en controleren op het mogelijk bezit van wapens, als dat noodzakelijk is. Gezinnen, kinderen onder de 12 jaar en mensen van 65 jaar en ouder worden niet gefouilleerd. Deze proef volgt op de proef van september 2021. Een belangrijke aanpassingen is dat nu gebruik gemaakt wordt van technische hulpmiddelen, zoals detectiepoortjes en handscanners. Als de scanner niet afgaat, mag de voorbijganger doorlopen.

Meegedacht
De wijkteams van politie en stadsdelen hebben meegedacht over de keuze van gebieden en tijden van de controles. In Zuid-Oost gaat het om de K-buurt, Holendrecht en een deel van het Nelson Mandelapark. In Noord wordt preventief gefouilleerd in winkelcentrum Boven’t IJ en het metrostation. In Zuid gaat het om het museumplein en in Nieuw-West om de Burgemeester De Vlugtlaan, Burgemeester van Leeuwenlaan, Osdorperban en Wildeman.

Willekeurig
Net als vorig jaar zijn de controles willekeurig, bijvoorbeeld bij elke vijfde voorbijganger. Soms wordt een selectiezuil gebruikt om de willekeur te waarborgen.
Wapenbezit en -geweld zorgt voor onveiligheid in vaak al kwetsbare wijken en buurten. Gemeente, Openbaar Ministerie en politie (de Amsterdamse Driehoek) nemen al maatregelen hiertegen, zoals detectiepoortjes op scholen, wapeninleveracties, de inzet van deskundigen, campagnes en opsporing en vervolging. In 2023 beslist de Amsterdamse Driehoek of deze wapencontroles helpen om de problemen met wapenbezit te verminderen en of hiermee wordt doorgegaan.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Videoguard

SequriX

Wordt een partner