Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alarm Meldnet

G4S

Multiwacht Security

Axis Communications

OSEC

SMC Alarmcentrale

VIGI

HID

Masset

CSL

Seris

Trigion

CDVI

Genetec

SmartCell

Alphatronics

Hanwha Vision Europe

ARAS Security

Secusoft

Distri Company

NIBHV

WBN Security

Zevix

Advancis

Eizo

Brivo

SOBA

Alarm.com

Kidde Commercial

WatchTower

VEB

Van Dusseldorp Training

VVNL

IDIS

Paraat

Seagate

Sequrix

Paxton

Bydemes

Supraenet

MPL

Add Secure

OpenEye

Connect Security

Milestone

Ajax Systems

Traka ASSA ABLOY

Synguard

Akuvox

SmartSD

HD Security

Securitas

Uniview

Regio Control Veldt

Centurion

Lobeco

Optex

MOBOTIX

LUGN

Unii

2N

Teletek

Eagle Eye Networks

Crown Security Services

Aritech

Service Centrale Nederland

VAIBS

Roskam Groep

ASIS

Nenova

ASSA ABLOY

ADI

IQSIGHT

Network Optix

Paralax

Top Security

Nieuwe stichting helpt transportsector tegen fake carriers

11 juni 2026
Redactie
13:42

De transportsector heeft een nieuw hulpmiddel in de aanpak van fake carriers: de Stichting Fake-Carrier. Deze helpt bedrijven om fraude met nepvervoerders sneller te herkennen, te melden en te voorkomen. De oprichting volgt op het barrièremodel ‘Fake carriers op digitale vrachtmarktplaatsen’, dat eerder onder begeleiding van het CCV werd ontwikkeld.

Bij fake-carrier fraude doen criminelen zich voor als betrouwbare vervoerders. Ze gebruiken bijvoorbeeld valse documenten, nepidentiteiten of nemen bestaande bedrijfsaccounts over. Zodra zij een transportopdracht krijgen, verdwijnen ze met de lading. Dat leidt tot grote financiële schade en reputatieschade voor bedrijven in de transport- en logistieke sector.

Van inzicht naar praktische aanpak

Het afgelopen jaar bracht een projectgroep uit de transportsector de werkwijze van fake carriers in kaart. Dit gebeurde onder leiding van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (het CCV). In de projectgroep werkten publieke en private partijen samen, waaronder Transport en Logistiek Nederland (TLN), Trans.eu, TT Experts, Jan de Rijk, MS Amlin, Botlek Logistics en de politie.
Het resultaat was het barrièremodel ‘Fake carriers op digitale vrachtmarktplaatsen’. Dat model laat zien op welke momenten in het logistieke proces criminelen toeslaan en waar maatregelen genomen kunnen worden. Denk aan betere controles, duidelijke werkafspraken en het sneller herkennen van verdachte signalen.
Stichting Fake-Carrier is een praktische vervolgstap op dit model. De stichting is opgezet als initiatief van de markt, voor de markt. Bedrijven vinden er informatie over de werkwijze van fake carriers en krijgen handvatten om risico’s te beperken.

Meldpunt en hulpmiddelen

Via de website van Stichting fake-carrier kunnen bedrijven vermoedelijke fake carriers melden. Ook biedt de stichting informatie over tools waarmee vervoerders beter gecontroleerd kunnen worden. Daarmee kunnen valse documenten, verdachte bedrijfsgegevens of onbetrouwbare transportopdrachten eerder aan het licht komen. Samen met de politie is ook een opvolgprotocol ontwikkeld voor urgente meldingen. Daarnaast is er een modelaangifte beschikbaar. Die moet helpen om ladingdiefstal beter te registreren en op te volgen.
Met de oprichting van de stichting krijgt de transportsector een centrale plek voor kennis, signalen en praktische ondersteuning. Zo kunnen bedrijven, branchepartijen en publieke partners samen sneller optreden tegen fake carriers.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

Seagate

SequriX

VIGI

IQSIGHT

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner