Nieuwe visie op knelpunten in de arbeidsmarkt
Bemiddelingsspecialist The Flying Dutchman @ Work (TFD@W) heeft het team gecompleteerd en gaat zich nu volop concentreren op toekomstgerichte wervingsstrategieën en begeleiding. Daarmee verwacht het bedrijf knelpunten in de arbeidsmarkt van de particuliere beveiliging effectief te kunnen aanpakken.
Het nog jonge TFD@W koppelt particuliere beveiligers op een vernieuwende manier aan de voor hen meest geschikte functies en bedrijven. In de meeste gevallen resulteert dit binnen een jaar tot een vast dienstverband bij de opdrachtgever. Dat kan doordat het bedrijf aanzienlijk meer doet dan het alleen maar uitzenden van medewerkers. “Onze recruiters zijn meteen ook personeelsmanagers, die onze beveiligers bij de opdrachtgever adviseren en begeleiden bij onderwerpen als loopbaanplanning, professionele gespreksvoering en conflicthanteringen”, legt bemiddelingsspecialist Esmeralda Brand uit. “Onze bijdrage aan de arbeidsmarkt begint eigenlijk al in het onderwijs. We ontwikkelen op het moment diverse gastcolleges van de ROC’s die beveiligers opleiden.”
Professionele begeleiding en coaching
TFD@W doet het goed, aldus Brand. “We zijn als bemiddelingsbureau aangesloten bij de NBBU (Nederlandse Bond voor Bemiddelings- en Uitzendbureaus). 25 leden, waaronder wij, krijgen de mogelijkheid om in 2019/2020 een adviestraject te volgen met professionele begeleiding en coaching toegespitst op de eigen situatie. Dit houdt in dat de NBBU ons ondersteunt met haar jarenlange kennis en expertise van werkenden bij hun zoektocht en ontwikkeling op de arbeidsmarkt. In onze krappe arbeidsmarkt is het steeds lastiger om flexkrachten te vinden, te binden en te boeien. De toegevoegde waarde als intermediair/bemiddelaar wordt daarom steeds belangrijker. Dit project helpt ons om het onderscheidende vermogen te verstevigen.”
Daadwerkelijk geholpen
TFD@W zegt het belangrijk te vinden om zich bij haar opdrachtgevers te ontwikkelen tot HR Business Partner. Dit houdt in dat het bedrijf per opdrachtgever inzichtelijk maakt waar deze als organisatie mee bezig is en welke mensen hiervoor nodig zijn. Ook verschilt het per opdrachtgever hoe TFD@W de beveiligers werft en selecteert met het oog op lange termijnstrategieën. “Het is belangrijk dat de opdrachtgever het gevoel heeft daadwerkelijk geholpen te worden in plaats van enkel de facturen te betalen voor de geleverde diensten”, aldus Brand. Het voornamelijk uit beveiligers uit de praktijk bestaande team dat de ambities gaat waarmaken is voor nu compleet en omvat (op de foto v.l.n.r.) Raymond van Rees, Jacqueline Huismans, Ellen Willems, Yvonne de Groot, Fryan de Roodt, (en onderste rij) Susanne van Nieuwland, Brad de Gruijter, Demi Davies, Jannette Willemsen en Esmeralda Brand. De elfde is recruiter Shui Fan, maar die ontbreekt op de foto.
Meer informatie over TFD@W is te vinden op de website.