Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Optex

Synguard

Hikvision

Service Centrale Nederland

Akuvox

Masset

Eagle Eye Networks

MPL

Advancis

Traka ASSA ABLOY

HD Security

G4S

Van Dusseldorp Training

VisionPlatform.ai

Bydemes

Multiwacht Security

Paraat

Regio Control Veldt

Connect Security

VEB

SmartSD

Top Security

WBN Security

CDVI

Milestone

Seagate

Trigion

VIGI

Aritech

Crown Security Services

Teletek

VAIBS

Alarm Meldnet

SOBA

VBN

ADI

NIBHV

ASSA ABLOY

VGN Group

Paralax

OpenEye

Unii

Nenova

Gold-IP

2N

ASIS

Distri Company

Genetec

Bosch Security Systems

i-Pro

Seris

SMC Alarmcentrale

Eizo

Paxton

IDIS

Network Optix

MOBOTIX

SmartCell

OSEC

Brivo

Lobeco

CSL

Centurion

Secusoft

LUGN

ARAS

Ajax Systems

Securitas

HID

Kidde Commercial

Sequrix

Hanwha Vision Europe

Uniview

VVNL

Add Secure

Alphatronics

Noorwegen wil in 2020 contant geld afschaffen

29 juli 2014
Redactie
10:34

Noorwegen wil in 2020 geen contant geld meer in omloop hebben. Onderzoek in Noorwegen wijst uit dat nog maar vijf procent van de transacties met contant geld wordt afgehandeld. Het afschaffen van cash moet overvallen, financiële criminaliteit en zwart geld terugdringen.


Vlag NoorwegenDe Noorse bankenfederatie Finans Norge is daarom voor afschaffing. Het Noorse College bescherming persoonsgegevens Datatilsynet en andere critici, zeggen dat consumenten recht hebben op privacy en moeten kunnen betalen zonder een spoor achter te laten.

De bankenfederatie zegt niet de illusie te hebben dat het verdwijnen van contant geld zal leiden tot het verdwijnen van criminaliteit. Fraude met elektronische betalingen en bankkaarten vindt al plaats, ook komen er steeds nieuwe betaalmethoden zoals bijvoorbeeld Bitcoin. De kans op misdaad zou niet afhankelijk zijn van de betaalmethoden die beschikbaar zijn in de samenleving.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Suricat

SequriX

Boon Edam

VIGI

Distri Company

Seagate

Wordt een partner