Norbain Benelux in de etalage
Norbain Ltd in Groot-Brittannië is verkocht aan Newbury Investments. Beheerder KPMG is nu op zoek naar kopers voor de bedrijven in Zuid-Afrika, de Benelux en Portugal.
Norbain is verkocht omdat de bedrijfsvoering van Norbain in Engeland negatief werd beïnvloed door een daling van bestellingen. Dit was met name het gevolg van afwachtede klanten, die door economische onzekerheid de hand op de knip houden. De daling van de inkomsten was een belangrijke factor in de ondergang van het bedrijf.
Beheerders zoals KPMG worden doorgaans benoemd als een belangrijke schuldeiser het doek laat vallen van een bedrijf omdat kredietafspraken zijn geschonden. Een volledig faillissement van Norbain in Groot-Brittannië kon via een ‘pre-pack’ deal vermeden worden. Hierdoor kon de bestaande handel van het bedrijf veilig gesteld worden werden alle Britse medewerkers overgedragen aan koper Newbury Investments.
Norbain is ruim 30 jaar geleden in Engeland gestart als een onafhankelijke distributeur van beveiligingsoplossingen en elektronische componenten. De afgelopen jaren realiseerde het bedrijf met bijna 350 medewerkers een omzet van ongeveer 195 miljoen euro. In Nederland werken 55 mensen bij Norbain.
Een woordvoerder van Norbain laat in een gesprek aan Beveiliging Nieuws weten dat het ‘business as usual’ is. Vanuit KPMG zijn er op dit moment onderhandelingen gaande waar verder nog geen mededeling over gedaan kunnen worden. Verder wil het bedrijf benadrukken dat Norbain in Nederland een winstgevend bedrijf is.