Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

Kidde Commercial

SmartSD

Securitas

HD Security

Genetec

Network Optix

Traka ASSA ABLOY

Multiwacht

ARAS

Akuvox

Secusoft

PG Security Systems

VBN

Optex

Bosch Security Systems

Eagle Eye Networks

NIBHV

SOBA

Gold-IP

Alarm Meldnet

Distri Company

Ajax Systems

Add Secure

Seagate

Nenova

SMC Alarmcentrale

Crown Security Services

i-Pro

Seris

Alphatronics

IDIS

Advancis

OSEC

Hikvision

Hanwha Vision Europe

Brivo

Masset

Bydemes

ASSA ABLOY

VVNL

BHVcertificaat.online

CDVI

VAIBS

2N

Service Centrale Nederland

EAL

VEB

Unii

Lobeco

Trigion

NetworxConnect

Paraat

Dero Security Products

Intrasec

Paxton

ASIS

HID

Eizo

Sequrix

Milestone

Avigilon Alta

Centurion

Oribi ID Solutions

Connect Security

MOBOTIX

ADI

CSL

VGN Group

Uniview

SmartCell

Top Security

VideoGuard

Regio Control Veldt

G4S

Oefening op nucleaire noodsituaties (video)

20 maart 2014
Redactie
23:29

In de Rotterdamse haven werd donderdag een containerschip met radio-actief materiaal onderschept. Zogenaamd dan, want het was een simulatie van The Hague Security Delta.

In een virtuele animatie werd in aanloop naar de kerntop begin volgende week een ‘vuile bom situatie’ gecreëerd. Met speciale scantechniek werd in een container op het schip radioactief materiaal gevonden. De vrachtbrief leidde vervolgens naar een chemisch lab waar nucleaire bommen gemaakt konden worden.

nucleaire noodsituatieDe Nuclear Security Summit 2014 (NSS) wordt op maandag 24 en dinsdag 25 maart gehouden in het World Forum in Den Haag. Regeringsleiders komen hier bijeen om te praten over nucleair terrorisme.

De eerste top werd gehouden in 2010 in Washington op initiatief van president Obama. Er deden 47 landen en drie internationale organisaties mee. Doel was om door nog beter samen te werken de nucleaire beveiliging wereldwijd te versterken, en concrete afspraken te maken voor de verbetering van bescherming van nucleaire materialen. Nucleaire beveiliging bestaat uit een aantal preventieve maatregelen die worden genomen om interne en/of externe bedreigingen te voorkomen die direct of indirect verband houden met nucleair materiaal, radioactieve stoffen, desbetreffende faciliteiten of andere daarmee samenhangende activiteiten. In het NSS-proces verbeteren landen hun nucleaire beveiliging op basis van het Washington Work Plan. Dit werkplan bevat tal van maatregelen en acties.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Videoguard

Seagate

SequriX

Suricat

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner