Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Trigion

Paxton

Distri Company

Connect Security

SMC Alarmcentrale

Securitas

Seris

Paraat

Centurion

ADI

NIBHV

SmartCell

Top Security

VBN

Paralax

VisionPlatform.ai

MPL

OpenEye

Bosch Security Systems

G4S

ASIS

Nenova

Traka ASSA ABLOY

VAIBS

Kidde Commercial

Add Secure

VGN Group

CSL

MOBOTIX

Multiwacht Security

HD Security

IDIS

Ajax Systems

Lobeco

Brivo

Eagle Eye Networks

Teletek

CDVI

Advancis

Genetec

OSEC

Alarm Meldnet

ARAS

SOBA

Secusoft

Seagate

Van Dusseldorp Training

Optex

Regio Control Veldt

LUGN

Eizo

Network Optix

Synguard

Milestone

Akuvox

2N

VEB

Unii

SmartSD

Supraenet

Hanwha Vision Europe

Bydemes

ASSA ABLOY

Aritech

Alphatronics

Sequrix

WBN Security

VIGI

VVNL

Crown Security Services

Service Centrale Nederland

Uniview

i-Pro

Masset

HID

OFFI Label-gecertificeerde datasafe van Nauta Security

3 februari 2012
Redactie
09:45

Nauta Security laat datasafes certificeren door het OFFI Instituut. De uitreiking van het OFFI Label vond plaats op 13 januari j.l. bij de HZ University in Vlissingen die daarmee de primeur hebben met de aanschaf van de eerste OFFI Label-gecertificeerde kluis van Nederland.

uitreiking van het OFFI Label

Naast het reguliere netwerkbeheer draagt de IT-afdeling van de HZ University of Applied Sciences (voorheen Hogeschool Zeeland) de zorg voor de dagelijkse backup van de data van ongeveer 15.000 studenten en medewerkers van diverse scholen in de omgeving. Deze data bestaat bijvoorbeeld uit de cijfers en prestaties van leerlingen, maar ook hun projecten, rapporten en presentaties. De HZ University is wettelijk verplicht deze data vijf tot zeven jaar te bewaren, waardoor de backup inmiddels is uitgegroeid tot maar liefst één petabyte (1000 terrabyte) ofwel maar liefst 1200 backup tapes. De HZ University zocht een oplossing om deze belangrijke backups veilig te bewaren tegen brand en ongeautoriseerde toegang.

KluisDit vraagstuk is gezamenlijk opgepakt door Ahrend en Nauta Security, leverancier van brand- en inbraakwerende kluizen, waaronder datasafes. Uitgangspunt hierbij was, naast de opslagcapaciteit en de brandwerendheid, een kwalitatief hoogwaardig en duurzaam product met een optimale prijs/kwaliteitsverhouding wat bijdraagt aan een verantwoorde investering op de lange termijn. Na inventarisatie van deze wensenlijst is de Lampertz S15 datasafe aangeboden, welke speciaal is ontwikkeld voor de brandwerende opslag van gevoelige datadragers tot liefst twee uur lang.

Het productieproces van Nauta Security is ISO-gecertificeerd en bovendien zijn de datasafes volgens de strengste Europese normen getest en gecertificeerd door het ECB-S. Voor een eindgebruiker zijn de diverse certificeringen niet altijd inzichtelijk en werken soms de verwarring in de hand. Door een onafhankelijk en ‘consumentvriendelijk’ keurmerk ziet een eindgebruiker in een oogopslag dat het goed zit met de kluis.

De doelstelling van het OFFI Label is om voor zowel consumenten als bedrijfsmatige inkopers van kantoor gerelateerde producten het herkenbare teken te zijn voor kwaliteit en milieu. Het OFFI Label geeft inzicht in de fabricage, de grondstoffen en de kwaliteit van een product. Het label maakt gebruik van uitsluitend erkende keurmerken en certificeringen in combinatie met uitgebreide producttesten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Boon Edam

VIGI

Seagate

Wordt een partner