Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

2N

SmartCell

ADI

Intrasec

Trigion

Avigilon Alta

i-Pro

VAIBS

Connect Security

VideoGuard

BHVcertificaat.online

Paxton

Uniview

OSEC

Dero Security Products

HID

ASIS

SOBA

Gold-IP

Unii

Top Security

Centurion

Alarm Meldnet

PG Security Systems

Akuvox

Nenova

Network Optix

VVNL

Advancis

MOBOTIX

Bosch Security Systems

Sequrix

Eizo

ARAS

Hikvision

Secusoft

Hanwha Vision Europe

Lobeco

SmartSD

Traka ASSA ABLOY

Seris

Kiwa

Securitas

Paraat

Service Centrale Nederland

NIBHV

Milestone

Aritech

Add Secure

VBN

Regio Control Veldt

ASSA ABLOY

Ajax Systems

Eagle Eye Networks

Multiwacht

Kidde Commercial

Alphatronics

Brivo

G4S

NetworxConnect

VEB

Genetec

Bydemes

CSL

Distri Company

SMC Alarmcentrale

Crown Security Services

Oribi ID Solutions

EAL

CDVI

Optex

Masset

HD Security

IDIS

Seagate

OFFI Label-gecertificeerde datasafe van Nauta Security

3 februari 2012
Redactie
09:45

Nauta Security laat datasafes certificeren door het OFFI Instituut. De uitreiking van het OFFI Label vond plaats op 13 januari j.l. bij de HZ University in Vlissingen die daarmee de primeur hebben met de aanschaf van de eerste OFFI Label-gecertificeerde kluis van Nederland.

uitreiking van het OFFI Label

Naast het reguliere netwerkbeheer draagt de IT-afdeling van de HZ University of Applied Sciences (voorheen Hogeschool Zeeland) de zorg voor de dagelijkse backup van de data van ongeveer 15.000 studenten en medewerkers van diverse scholen in de omgeving. Deze data bestaat bijvoorbeeld uit de cijfers en prestaties van leerlingen, maar ook hun projecten, rapporten en presentaties. De HZ University is wettelijk verplicht deze data vijf tot zeven jaar te bewaren, waardoor de backup inmiddels is uitgegroeid tot maar liefst één petabyte (1000 terrabyte) ofwel maar liefst 1200 backup tapes. De HZ University zocht een oplossing om deze belangrijke backups veilig te bewaren tegen brand en ongeautoriseerde toegang.

KluisDit vraagstuk is gezamenlijk opgepakt door Ahrend en Nauta Security, leverancier van brand- en inbraakwerende kluizen, waaronder datasafes. Uitgangspunt hierbij was, naast de opslagcapaciteit en de brandwerendheid, een kwalitatief hoogwaardig en duurzaam product met een optimale prijs/kwaliteitsverhouding wat bijdraagt aan een verantwoorde investering op de lange termijn. Na inventarisatie van deze wensenlijst is de Lampertz S15 datasafe aangeboden, welke speciaal is ontwikkeld voor de brandwerende opslag van gevoelige datadragers tot liefst twee uur lang.

Het productieproces van Nauta Security is ISO-gecertificeerd en bovendien zijn de datasafes volgens de strengste Europese normen getest en gecertificeerd door het ECB-S. Voor een eindgebruiker zijn de diverse certificeringen niet altijd inzichtelijk en werken soms de verwarring in de hand. Door een onafhankelijk en ‘consumentvriendelijk’ keurmerk ziet een eindgebruiker in een oogopslag dat het goed zit met de kluis.

De doelstelling van het OFFI Label is om voor zowel consumenten als bedrijfsmatige inkopers van kantoor gerelateerde producten het herkenbare teken te zijn voor kwaliteit en milieu. Het OFFI Label geeft inzicht in de fabricage, de grondstoffen en de kwaliteit van een product. Het label maakt gebruik van uitsluitend erkende keurmerken en certificeringen in combinatie met uitgebreide producttesten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Videoguard

Distri Company

Suricat

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner