Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASIS

Alphatronics

CSL

Uniview

Multiwacht Security

SmartSD

Paxton

ARAS

Van Dusseldorp Training

2N

VAIBS

Synguard

Akuvox

Supraenet

Network Optix

IDIS

Distri Company

Masset

G4S

Service Centrale Nederland

Unii

VEB

Traka ASSA ABLOY

Seris

VisionPlatform.ai

Connect Security

Lobeco

ADI

Eagle Eye Networks

SOBA

Trigion

WBN Security

SmartCell

VVNL

Aritech

Ajax Systems

MOBOTIX

Genetec

Alarm Meldnet

Eizo

Centurion

HD Security

VGN Group

Nenova

Securitas

Kidde Commercial

Top Security

Paraat

MPL

Crown Security Services

OSEC

NIBHV

LUGN

Hanwha Vision Europe

ASSA ABLOY

i-Pro

Advancis

Bosch Security Systems

Seagate

Optex

Add Secure

Brivo

Milestone

Secusoft

OpenEye

HID

Bydemes

VBN

SMC Alarmcentrale

Paralax

Teletek

VIGI

Regio Control Veldt

Sequrix

CDVI

OM straft frauderende hoofdinspecteur van politie

19 mei 2025
Redactie
06:26

Een voormalig hoofdinspecteur van de Landelijke Eenheid krijgt een taakstraf van 120 uur en moet ruim 11.000 euro terugbetalen, als onderdeel van een transactie met het Openbaar Ministerie. De nu 50-jarige politieman werd in februari 2022 aangehouden op verdenking van schending ambtsgeheim, ambtelijke corruptie en deelname aan een criminele organisatie. Hij was in mei 2021 al buiten functie gesteld.

Het onderzoek naar de hoofdinspecteur begon in maart 2021 nadat uit andere strafrechtelijke onderzoeken naar voren was gekomen dat er een indirecte connectie zou zijn tussen de hoofdinspecteur en leden van een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel en witwassen. De politieman vervulde destijds een strategische functie bij de Landelijke Eenheid. Hij had toegang tot gevoelige opsporingsinformatie die vaak mondeling met hem werd gedeeld. Dit maakte het onderzoek van de Rijksrecherche naar hem complex.

Langdurig onderzoek
In het langdurige onderzoek kon niet worden vastgesteld dat verdachte deel uit maakte van een criminele organisatie. In één geval heeft het OM op basis van het onderzoek geconcludeerd dat de verdachte gevoelige opsporingsinformatie heeft gedeeld met een bekende van hem. Die informatie is vermoedelijk door die bekende gedeeld met de criminele organisatie.
Het onderzoek wees er daarnaast op dat de verdachte zich schuldig maakte aan witwassen. Het gaat hier om duizenden euro’s die aan de boekhouding van een garagebedrijf werden onttrokken en die de verdachte aan privédoeleinden uitgaf. Ook bleek dat de verdachte gedurende meerdere jaren valse belastingaangiften heeft gedaan. Daarin gaf hij het privégebruik van een auto van hetzelfde garagebedrijf niet op. Deze feiten staan los van de verdenking van het delen van vertrouwelijke informatie.

Transactie
In de transactie met het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie is opgenomen dat hij 11.598,94 euro terugbetaalt als wederrechtelijk voordeel van het witwassen en de belastingontduiking. De verdachte doet ook nog afstand van een onder hem in beslag genomen geldbedrag van 4.200 euro. Daarnaast accepteert hij een taakstraf van 120 uur. De verdachte zal op korte termijn met een vaststellingovereenkomst de politie verlaten en niet bij de politie terugkeren. Mede om deze reden is ervoor gekozen om de strafzaak nu met een transactie af te doen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Suricat

SequriX

Boon Edam

VIGI

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner